Srpen 2018

Vědomostí

30. srpna 2018 v 18:41 | Tee |  Svět kolem nás
Já vím že pravopis není moje silná stránka, ale berte na to ohled. Protože jsem dlouho nepsala a celkem dost dlouho jsem ze školy. Teď tady budu mluvit o jiných vědomostech než co se naučíme ve škole. I když nejsem studen tak se snažím a teď se podělím o to v čem se chci nějakým způsobem zlepšit.
Poslední dobou jsem se nějak zakoukala do Asijské kultury. Nevím ani proč. Nějak to začalo když jsem se koukala na pohádky. Jo je to divné, ale všehcny se odehrávali v Japonsku a nějak jsem se vrátila do dětských let. Tak jsem se rozhodla, že o té kultuře něco zjistím. Nejdříve jsem začala kuchyní a několik receptů jsem už vyzkoušela. Potom jsem se chtěla zaměřit na nějaké báje pověsti a tak, ale to se mi nedostala do ruky kniha. Snad se k tomu brzo dostanu. Potom jsem chtěla zjistit něco o náboženství. Koukala jsem se na dokumenty, ale jen o budhismu. Ano vím že v Japonsku převládá šintoismus, ale musela jsem se zaměřit na jedno a na druhé se pak dostanu. Jen tak si rozšiřuji obzory. Potom přišla ale největší zkouška co jsem si mohla dát. To bylo učit se jazyk. Jo japonština je těžká jako prase, ale proč bych se neměla učit jiný jazyk. Pamatuji si nějaká slovíčka možná bych dala dohromady nějakou frázy, ale ještě nejsem dost daleko. Největší výhoda je, že se tam učím i psát. Jo snažím se. Některé znaky vypadaí podivně. Mě se to celkem dost hodí, protože teď je dost v módě na vše cpát japonské znaky a tak jsem schopná si to sice s pomocí přeložit.

Takže lovím vědomosti ohledně náboženství v různých kulturách. Snažím se učit se jazyky. Jasně že japonštinou t neskončí. Chtěa bych umět španělský, čínský, vietnamsky. Zkušet nové recety je taky hodně fajn. Nevím o nikom kdo by měl tolik nudlý ve skříňce. Kromě Asiatů. Bude to snad stačit abych byla lovec vědomostí? Budu s tím spokojená? Já bych řekla, že ne. Nikdy asi nebudu moc spokojená s tím co vím a co bych mohla ještě vědět, ale snad se dopracuji do půlky a byla bych spokojená. Tím že píšu co si myslím mi taky nějakým způsobem pomůže k tomu abych nasbírala nějaké vědomosti a nebo tak ne.

V čem bych se ještě chtěla zlepšit? Je toho celkem dost. Chtěla bych trochu dělat jógu. Bohužel bojových sportů jsem musela nechat, důvod nebudu uvádět. Byla bych moc ráda kdybych se zlepšila v otázce politiky, psychologie a ekonomiky. Snad se mi to jednou podaří, ale jak to znáte není moc času na nic. Jste vůbec rádi, že jste doma z práce nebo ze školy. Potom na vás koukají povinnosti. Jako je psát úkoly nebo třeba vařit a s tím nejsem celkem spokojená. Tak se snažím ten čas co mi ten den dá nějaák využít. Ale přiznám se jsem dost zahleděná do svého přítele. Ne neříkám tím že by mě nějak omezoval nebo tak, ale radši jsem s ním než abych se něco učila. Vždy mě nechá třeba jenom hodinku a on si třeba čte. Je to celkem dost super to nějak spojit dohromady a vše jde tak jak má.

Snad nikdy neztratím ten elán co mám teď a budu se moc považovat za lovce vědomostí dokud nebudu někde zakopaná, ale co mi osud přinese tak netuším. Ale chtěla bych toho udělat tolik že mi na to ani můj život nestačí. Tak good luck.
Tee