Březen 2018

Kde se stala chyba?

19. března 2018 v 9:33 | Tee |  Svět kolem nás
Oh, oh.... No je to už celkem dlouho co jsem nic nenapsala. Je to hodně co se změnilo. To napíšu někdy jindy, ale teď by jsem se chtěla zaměřit na něco trochu jiného.
the fugees and fugees image
Nedávno jsem objevila druh videii. Tam jsou ruzné porozvaní. Jak jde třeba rap od nějaké roku do současnosti. Díky tomu jsem se celkem dost zarazila. Co to jako kurva je? Old school je už na dobro pryč a co teď považují lidi za rap je jenom sračka. Jako jestli se vám to líbí tak pardon, ale jsem celkem dost zklamaná. Ale říkam vám že se zrovna Biggie a 2pac obrací v hrobě a jestli si myslíte, že jsem v tomhle neznalá. Nevím možná s říká to samí Eazy E. Tak dáme si pár ukázek a uvidíme sami co bylo lepší jestli hip hop a rap z devadesátých let nebo teď.

Lil Pump - Gucci Gang
Znáte to? Já bych řekla, že tak na 80% ano. Víte kolik mu je? Dvacet? Ne sedmnáct. Já nevím jako hláška Gucci gang jako oka to je celke cool. Ale tahle písnička je jedna velká chyba. Teda aspoň podle mě. Co to? WTF? Když si to tak vezmu tohle je vzor pro puberťáky okey. Dáme si travku, zapijem to vodkou a dáme si ještě čáru aby jsme byli jako on. Nejlepší by bylo kdyby jsme se nechali celý potetovat a byli totálně vymaštění wauuu. Tleskám. Jediné co by jsem k tomu mohla říct, je že se mi líbí ten beat a jo ta písnička je chytlavá jen tím že se ta moc slov neopakuje a pořád se jede to samé dokolečka. Dá se to celkem dost snadno zapamatovat. Tleskám ti dobrej marketingovej tah! Ale snad dospěješ.

Lil Xan - Far
Přijde to jenom mě nebo jsou v těch klipech totálně všichni nafetovaný? Já by jsem se ani nedivila když Xan je zkratka pro Xanax. Wau dám si taky tohle jméno. Já nevím jestli se vám tohle líbí dobře já vám tohle asi brát nebudu. Vím je teď v módě být hrozně Dope, ale já radši nebudu in. Nevím tahle hudba pro mě nemá žádný význam. Většinou se tam stejne zpívá jenom o tom jak se jdou sjet, jak je někdo nechal a proto se musí skoro ufetovat. Po dočtění tohohle textu oka. Dám si xanax. Jo díky.... A že jsi ztratil všechny svoje přátelé, já se tomu ani nedivím. Nechceš mít věčně sjetýho kámoše. Panebože....

Ano, ale neměli by jsme být zoufalí. Pořád jsou tu co se dají poslouchat a pořád je to celkem kvalitní muzika. Je jasné, že se asi neshodneme ve všem, ale snad jo. Uvidíme. Tak co nám ta současnost nabídla?

NF - Let you down
Tuhle písničku jsem slyšela v sobotu. Tohle je dost emoionální. Protože zpívá o tom, že ho rodiče nepodrželi. Je to dost smutný nemyslíte? A šel se sjet? Asi ne, ale je to celkem dost rozdíl co od těch písniček co jsem vám dala jako první dvě. Já nevím proč tohodle není víc?

Logic - 1-800-273-8255
Ano ty čísla jsou název písničky, je to něco jako linka důvěry u nás. Logica si taky celkem dost cením. Tahle písnička mě dost dostala. Když nevíte co si máte počít, když pořádně nevíte kdo jste. Jste jiný...Třeba jen jiná barva pleti, jste na stejné pohlaví nebo jen tak vybučujete z davu. Nevíte co by jste si mohli počít? Musíte s někým mluvit. Tohle je poselství co by se mělo předávat. Dokonce jsem četla, že po vidání téhle písničky se hovory zvedli o 30%. Asi hodně lidí si prošlo tím že se chtělo někdy zabít nebo se sebepoškozovali, protože už nevědli co mají dělat dál....

Tak a teď se podíváme zpátky do minulosti. Dám vám se několik písniček co jsou pro mě top. Ano bude je jich víc, ale nedivte se mi já jsem na old school hip hop celkem dost ujetá tak se na mě nezlobte. Snad se vám budou líbit. A ne není mi kolem čtyřiceti let, ale bude mi 22, ale prostě jsem měla být mladá v jiné době a jinde... :D

Nas - I can
Ano můžu, ale co? Můžu být čím chci a je mi jedno jak těžké to bude. Tohle Je přesně význam téhle písničky. Můžeme být ším chceme. Můžeme hrát na piano, můžeme tancovat. Přesně tohle se mi na tom líbí. Ta pozitivní myšlenka. Nemusím být hnedka na drogách, opíjet se nebo ty drogy hned prodávat, ale můžeme být čím chceme. To je prostě něco co by si každej měl uvědomit.

The Notorious Big - Juicy
Tohle je pro mě král... Nevím proč, ale tohle je pro mě top. Ne jen tahle písnička, ale skoro všechny. Miluju ho. Ano zemřel, ale stejně jeho hudba je nadčasová. Vyprávět o tom jak se dostal na vrchol a vzdal se toho co před tím dělal, jako prodávat drogy, krást a podobně. Je celkem dost pokrok. Jak se dostal navrchol. Je to něco tak krásnýho že tuhle písničku by jste si měli poslechnout. Viděla jsem i dokument, ano nebyl to zrovna příklad spořádaného chlapa. Ale jak dospěl vše si celkem uvědomil, ale je ho hodně velká škoda. Rest in Pease Biggie.

N.W.A - Fuck the Police
Ne Ice Cube není jen herec... :D Tahle skupina je taky moc dobrá. Eazy je bohužel už po smrti. Když jsem se koukala na dokument o nich. Byla jsem celkem dost naštvaná za situaci jak se chovala policie k černochům. A přesně na to ta písnička naráží. Já se ani nedivím když je jen zavřeli za to, že stáli na parkovišti. To by si k nám asi nedovolili. Takže se téhlé písničce ani nedivím že vyšla, ale byla na nějakou dobu dokonce zakázaná.

Tak to by bylo pro dnešek asi vše. Posuďte sami jak se vám vše líbí. Napište dolů co se vám víc líbí. Mě čekají ještě nějaké povinnosti. Tohle jsem psala celkem dost narychlo. Tak good luck.
Tee