Červenec 2016

Co budu číst v létě?

15. července 2016 v 20:39 | Tee |  About Tee
Tak dneska pro vás mám takové spíš zajímavosti. Jak už víte tak strašně ráda čtu, takže jsem se rozhodla vám poodhalit co budu číst tohle léto. Snad to všechno stihnu.
book, vintage, and read image
1. Pátá vlna
Tak tuhle knihu asi většina z vás zná. Nebo alespoň filmové zpracování, které je také naprosto úžasné. Tuhle knihu mám úspěšně za sebou. Můj názor na ní je hodně pozitivní a určitě se pustím do dalšího dílu. A kdyby jste nevěděli o čem je, tak vám to zhruba přiblížím. Je to o invazi mimozemšťanů. Takže sci-fi. Já tohle téma moc ráda nemám, ale je to hezky zpracované a také vám to poukáže na to, že vše není tak jak se na první pohled zdá.

2. Wonderland: Země divů
Na tuhle knížku jsem narazila celkem dost náhodou. A to díky Booktuberce. Celkem dost mě zaujala ne jenom obálka, ale i příběh co se k ní váže. Jelikož já přes léto mám ráda detektivky i jiné napínáky. Tak jsem si řekla, že bych se do téhle knihy mohla pustit. Začala jsem jí číst včera. Když jsem dočetla i předešlou knihu. Jsem na straně 52 a divím se, že jsem se mohla odstrhnout, protože je to hodně zajímavé už od začatku.

3. Spouštěč
Jak jsem psala, pro mě tenhle žánr je ideální na léto. Takže jsem si vzala i tuhle knihu. Co jsem tak vykoumala půjde o něco v léčebně pro duševně choré. A tyhle věci mě také dost zajímají. Protože mě zajímá jak tyhle lidé uvažují, proč něco dělají a podobně. Je to pro mě velká neznámá a také se chci v tomhle okruhu nějak přiučit.

4. Dítě číslo 44
Tak a tohle by jste u mě asi nečekali. Ale období druhé světové války a co se dělo po ní mě také hodně zajímá. Viděla jsem už film. A musela jsem se na něj kouknout už několikrát, protože miluju herce Toma Hardyho. Je to prostě fešák, ale chtěla bych si přečít i knihu, protože knize vám toho ukážou víc než ve filmu. Celkem dost mě to zajímá. Je to doba která tady byla a dozvědět se něco o minulosti i s té temné stránky je celkem dost poučné.

5. Bazar zlých snů
Ano jsem asi ostuda, ale od Kinga jsem ještě nic nečetla, ale tohle léto bych to chtěla napravit. A začnu hned tou knihou co nedávno vyšla. A celkem dost si potrpím na noční můry a takové věci. Nechápu je proč se nám zdají, ale také mě zajímají noční můry ostatních lidí a čeho se vlastně bojíme. Takže tuhle knihu tohle léto vážně musím přečíst.

6. Nekonečné moře
Já bych řekla, že jsem se do Cassie a Evana tak trochu zamilovala. Možná nějaké skryté sympatie mám i k Benovi a co bych byla za knihomola kdybych si tohle léto nepřečetla i pokračování Páté vlny? Chci vědět jak to vše bude dál. A doufám, že bude natočeno i pokračování filmu, protože herecké výkony byli neskutečně dobré. Takže uvidíme jak to s jejich osudy bude dál.

Tak to je vše co bych si tohle léto chtěla přečíst. Ale uvidíme jak vše budu stíhat. Možná se i vrátím k jedné nedočtené knize, protože jsem na ní neměla moc náladu, ale o tom jak si vedu vás může informovat menu, kde mám nadpisek Právě čtu. Takže uvidéte jak se mi to podaří. Tak good luck a jestli zrovna něco čtete tak mi dejte vědět dolů.
Tee

Skryté obavy a vášně

12. července 2016 v 18:26 | Tee |  Svět kolem nás
Po hodně dlouhé době se vám hlásím, ale neměla jsem nějak náladu ani čas. Radši jsem dělala pro mě důležitější věci. Minulý týden jsem měla i dovolenou, takže jsem byla celý týden off od všech sociálních sítí a prostě bez televize a internetu.
light, hands, and candle image
Hluboku uvnitř nás se toho skrývá celkem dost. Jsou tam tajné obavy, strachy ale také vášně. Možná si to ani nepřiznáme. Je to tam. Proto je to možná tak hluboko. Ani na to nehceme dohlédnout ani o to zavadit. Strachy a fobie co nechceme jen tak přiznat. Já se vám přiznám maximálně ke dvoum. To jsou výšky a panenky. Ty panenky, no asi mám nakoukáných moc hororů. Ale co když mám i jiné strachy? Já vám maximálně řeknu, že z těch věcí mám maximálně respekt. Je to jinak, bojím se jich a nikdy je nebudu vyhledávat. Jak už jste si možná všimli tak se zajímám o duchařiny a podobné věci. Nedávno jsem poznala trochu víc jednu holku. Zrovna když jsem byla na dovolené. V tom městě můj přítel vyrůstal takže tam několik lidí zná. A ona mi začala vyprávět o tom že je medium a takové věci. Vždycky chcete nějaký důkaz. Jo nějaký důkazy tam byli. Ona se mě zeptala jestli z těch věcí bojím. Odpověděla jsem jí, že ne. Že z nich mám akorát respekt, ale pravda je že se toho celkem dost bojím. Nevím je to strach hluboku a nechci si ho přiznat. To samé hadi. Dřív jsem se jich bála celkem dost protože ten strach se promítal i do snů a budila jsem se hodn viděšiná, ale z odsupem času se z toho stala fobie, která se posunula někam hluboko dovnitř. Ano vím o ní. Nevnímám jí tak jako před tím, je tam a nevím jak bych se jí zbavila. Ani nevím jestli bych se jí zbavit chtěla. Možná moje strachy ať si přiznám nebo ne. Dělá mě takovou jaká jsem.

Nebudeme mluvit o strachu co je někde hluboko v nás. Tohle téma moc nerada vytahuju. Ale vášeň je něco co nám pomáhá dokonce strach překonat. Nevím ale nedokážu si ani představit že bych teď vyskočila z padáku a užila si to. Jde jenom o to užít si to na sto procent a zapomenout na to, že se něčeho bojíte. Vášeň je někdy skrytá a někdy je docela dost vidět. Samozřejmě že se to také týká lásky. Vztah bez bášně je jako jídlo bez jídla. Něco tam prostě chybí. A celkem dost překvapení je když vášeň přetrvá a několik let. Jde hlavně o to že se na toho člověka každé ráno podíváte a pořad k němu cítíte i když jste se poprvé viděli. To je vášeň která je vidět na první pohled. Ne nebudeme tady rozebírat vášň při sexu jo? Od toho tady nejsem. Ano tahle věc se může i dobře skrýt stejně jako obavy a strach.

Ani nevím co jsou moje skrýté vášně u čeho se cítím na sto procent dobře. Možná i jednoho projektu na kterém teď pracuji, ale čeká mě ještě hodně práce abych se dostala tam kam chci. A to mě na váni baví. Posouvá mě dál. Dala jsem si cíl. Jasně že jsou okamžiky kdy to chcete vzdál, ale to co jste už dokázali nemůžete jen tak zahodit do koše. Pokuď vás to baví dělejte to dál. I kdyby to nevyšlo jak si představuju tak bych se snažila dál a dál. Víte proč? Baví mě to a nějakým záhadným způsobem mě to baví. To je stejné s herectvím a zpíváním. Kdyby to zěváci a herci dělali hlavně jenom pro peníze tak by to nevypadalo jak to vypadá. Myslíte, že by jste je poslouchali a jenom čekali až vyjde další album? Já poslouchám jenom hudbu co mi něco dá. Uklidní mě a třeba mě i rozpláče, ale to jsou emeco se mě aspoň posunou dál a bude je kldině poslouchat dokud ta vášeň nezmizí, protože to stojí za to. Když jste pro něco nadšení až tak že vám to napňuje život tak je to právě ta skrytá vášeň. Najednou vypluje na povrch. Proto je také dobré zkusit něco nového. Třeba objevíte svoje skryté vlohy.

Jednou jsem zaslechla něco celkem zajímavého. Tančete tak jako kdyby se nikdo nedíval. Zpívejte tak jako kdyby vás nikdo neslyšel. Přesně to je něco tak nepřirozeného pro vás. Protože se bojíme jestli se to bude někomu líbit. Ale tak co i když u toho budeme vypadat jako naprostí magoři, je to snad jedno. Když budeme chtít zívat tak můžeme zpívat. Když budeme chtít tančit budeme tančit. Jak jsem psala když vás něco naplňuje něco tak že jste u toho na sto procent happy- Tak to dělejte dokud to jde. Proože třeba někdy už nebude možnost to dělat. Asi se divíte, že když mám vášeň pro psaní, proč jsem tak dlouho nepsala? Protože vášeň nemáte jenom jednu na to nezapomeňte.

Takže shrnuto a podtrženo. Dělejte co vás baví i když kritika se dostaví a možná nějaký hate. Když vás to naplňuje je to ta nekrásnější věc co existuje a na to nezapomeňte. Tak good luck.
Tee