Červen 2015


Pohanem v dnešní době?

26. června 2015 v 17:43 | Tee |  Svět kolem nás
Já vím že jsem slibovala, že článek bude v úterý. Bohužel jsem to nějak nestíhala. Za to by jsem se chtěla předem omluvit. Zkusím nějak zkloubit čas a psát nějak pravidelně. A dnes to bude celkem dost netradiční článek.

Kdyby jsem se měla zaměřit na pohany co byli několik let před kristem. Tak v té době by mě ta víra celkem dost fascinovala. Jelikož jsem se vždy zajímala o různé mytologie, přišlo mi celkem vhodné se zajímat i o tohle. Ale já by jsem se zaměřila hlavně na vikingi. Jasně v tomhle směru jsem ještě nikdy nic nenapsala, ale všechno je jednou poprvné. Jelikož jsem viděla Thora. Sice to sem nějak moc nepatří, ale stejně. Je tam celkem dost vystiženo jak to chodí ve Valhalle. Byla jsem tím celkem dost fascinováná. Nikdy by jsem nemohla věřit jenom v jednoho boha a v tomhle směru je celkem dost velká výhoda, že každý bůh je na něco. Já si nemyslím že jeden bůh by zvládl všechno, ale tím nechci říct že křesťanský bůh není. Jenom v něj prostě nevěřím, ale to zase záleží na úhlu pohledu. Je mi jasné, že něco nebem a zemí existuje, ale nevěřím v to že by tam byl jenom jeden člověk.

Ale aby jsem se vrátila k těm Pohanům spíš tedy k vikingům. Jak jsem zmínila začala jsem se o to celkem dost zajímat. Samozřejmě i dříve, ale teď sleduji jeden seriál. A tam se do té víry nějak začínám nejak dostávat. Samozřejmě že tam fuguruje Odin, bůh všech bohů, Thór bůh hromů a blesků, ale také jeho bratr Loki. Tyhle by jste mohli znát z filmu. Začala jsem to pomalu ale jistě chápat, že každý bůh má na starosti něco jiného. Kdyby jsem to mohla nějak srovnat třeba s Antikou a Řeckem. Tam máte několik bohů. Takže by mi to přišlo trochu vhodnější. Ale to už jsem vysvětlovala.

Ale kdyby jsem se měla nastínit to důvod proč tento článek vůbec píši. Kdyby jsem si musela vybrat víru. Tak by jsem byla asi pohan. Věřit v několik bohů a uctívat velkého Odina, vůbec ale vůbec by mi to nevadilo. Mě by se asi příčilo kdyby jsem musela dávat oběti. Když si to tak vezmu. Jsem celkem dost městká holka a kdyby jsem najednou měla podříznout krk třeba koze a nebo praseti asi by se mi to celkem dost příčilo. Tady by šlo asi jenom o sílu zvyku. Jasně každý na to může mít trochu jiný názor, ale kde by já by jsem tady měla vzít živou kozu a slepici? Já by jsem dala asi jiné oběti nebo by jsem každý den s Odinem mluvila.

Chtěla jsem tím jenom říct, že kdyby jsem si měla vybrat víru tak by jsem nechtěla být křesťanem. Protože jak už to bylo ve středověku. Zaplať a bude ti odpuštěno? Tohle už mi celkem dost křes´tanství vymlouvá. Jasně teď už to tak není, ale na minulost jen tak nevymažete. Ano vikingové vždy dělali nájezdy, všechno vypalovali a jenom vraždili lidi. To je tak něco co se mi na nich nelíbí, ale tak v té době šlo jenom o přežití. Chtěla jsem tím jenom říct, že chci radši být pohanem než křesťanem. Nikomu nebudu vyvracet jeho víru nebo ho předsvědčovat o tom že jejich bůh není. Od toho tady ani nejsem. Ale když si to tak vezmeme, tak když nebudete věřit ve všechny bohy tak stejně skončite v pekle. Takže stjně podle všech náboženství se dostanete do pekla.

Tak já jenom doufám, že se vám tenhle článek líbil. Píšu to celkem dost na rychlo, takže se omlouvám za chyby. Nemám moc času aby jsem si to četla. Snad to pochopíte. A u dalšího článku ahoj. Tak good luck.
Tee

Před tím za jedno!

23. června 2015 v 16:26 | Tee |  Svět kolem nás
Tak tohle téma mě celkem zaskočilo. Proč by jsme měli řešit takovou banální věc? Asi nemáme nic jiného na práci. Nebo už nikdo neví jaké téma by jsme měli dát!
Nature
Sice jsem ještě nebyla na světě když Česko a Slovensko byli Československo, ale to nic nemění na tom, že jednou jsme byli za jedno tak proč by jsme nemohli být i teď? Když si to tak vezmete tak určitě nesledujete na youtubu jenom české youtubery. Já to taky nedělám a teď by nám mělo vadit, že také přidávají příspěvky na tuto stránku? Já by jsem řekla, že je to celkem dost přehnané! To je jako kdyby jsme chodili na slovenské stránky a oni by nás chtěli vyhnat. To by nás skoro všichni mohli hnát z jejich stránek. Já jsem taky jako malá chodila na německé stránky! (bylo tam hodně her pro děti)

Jasné chápu už nejsme jeden stát, to bylo kdysi. Ale tak by jsme je nemuseli hnedka vyhánět. Přijde mi to celkem na nic, protože přeci jenom ke slovákům máme nejblíž. Jasně že je tady ještě jedna stránky na blog, myslím že se to jmenuje blospot nebo tak nějak. To teď sem nepatří. Jasně názory jsou různé a taky jak jsme to pochopili tohle téma. Ale já jsem to pochopila tak, jaký na to máme názor a potom se uvidí jestli slováky vyrazíme nebo ne? Snad každý má právo na to aby měl nějakým způsobem vyjádřit svůj názor. Ať je to natáčení videí na youtube nebo psát článek na nějakou svojí stránku.

Já taky hraji jednu hru a je tam český server. A stejně tam jsou slováci a je mi to celkem dost jedno, protože nemají svůj tak ať si hrají tam. Mají na to právo tak ať tam jsou. Já sem ráda, že by jsem si mohla najít kamarády třeba i na slovenku a nemusím líst na nějaké pochybné stránky. Já jsem ráda že si občas můžu přečíst něco slovensky a nemusim si kupovat knihy ve slovenštině.

Hodně holek a nebo kluků je talemtovaných a to nemusí znamenat že by jsme je nějak diskriminovali ne? I kdyby sem psal někdo anglicky tak je to celkem jedno ne? Já by jsem si alespoň procvičila angličtinu a byla by jsem jenom ráda. Sice je tam nějaká pomyslná jazyková bariera, ale tak aspoň se dozvím něco nového. A i kdyby jsem tomu nerozuměla tak by jsem se snad mohla někoho zeptat. Nebo dokonce komentář pod článek a bylo by to v pohodě.

Já jenom doufám, že jste pochopili co sem tím chtěla říct. A chtěla jsem se omluvit, že jsem dlouho nepsala ale byla jsem v Praze a ještě mám spálený obličej. Takže jsem se musela nějak zregenerovat. Tak přísahám že zítra taky něco napíšu. Tak good luck.
Tee

Ve víru města

14. června 2015 v 16:22 | Tee |  Svět kolem nás
Tak jsem tady zase. Asi jste si řekli, proč jsem tak dlouho nepsala. Tak odpovědi jsou celkem jednodcuhé. Za prvé jsem musela jít k doktorce, za druhé jsem byla celkem dost vyčerpaná z toho vedra a za třetí nateklo mi oko, že skoro nevidím.
🌹💐🌼🌻🌌☀️💫💉🔪🔫👼🏻
V pátek jsem šla jen tak po ulici a začala jsem přemýšlet. Co si asi o mě myslí ostatní lidé co jdou kolem mě? Třeba si o mě myslí, že jsem jenom hloupá blondýnky nebo že jsem si vzala nevhodné brýle, že mám strašně udělané vlasy. Samozřejmě je mi to celkem dost jedno. Ale za zamyšlení to celkem dost stálo. Já jsem si jenom tak šla a měla na tváři svůj neustrální výraz. Vždycky mi bylo všechno jedno, ale proč jsem nad tím jen tak začala přemýšlet? Stačí i ty výrazy. Někdo se na mě usmívá, ale někdo na mě hodí nehorázně ošklivý obličej. Nikdy mi to nešlo na rozum, protože nikdo kolem koho jsem prošla mě nezná. To je ale v lidské povaze, že se jenom na někoho kouknete a hnedka ho začnete soudit. Samozřejmě by jsem tím nechtěla odsoudit všechny, ale co jsem tak pochopila a okoukala tak je to celkem dost častá záležitost.

Ale také jsem přemýšlela nad jinou věcí. Aby to nebylo jenom o tom jak chodím nějaký den po městě. Když jsem se tak zamyslela. A dokonce jsem se o tom bavila i s budoucí tchýní, tak jsem přišla na to že i u mámi se cítím jako vetřelec. Ale jak to? Je to celkem jednoduché. Jelikož mojí mámu výdám celkem dost zřídka, tak se mi snad ani nedivíte. Celkem dost dlouho trvalo než si na mě můj nejmladší bratr zvyknul, ale kdyby jsem tam byla třeba každý týden, tak by to nebyl zase takový problém. Ale celkem mě to mrzelo. Protože je to přeci jenom můj bratr. Ale ještě jedna věc. Nikdy si asi nezvyknu na to jak se na mě sourozenci nahrnou. Jelikož jsem teoreticky jedináček, nikdy jsem nebyla zvyklá na takový nával lásky.

Ale jako malá kapka v oceánu jsem se cítila i když jsem byla první den na střední škole. Je tam tolik lidí, které neznáte. Snad je poznáte, ale nikdy nevíte jak se budou ty vztahy vyvíjet. Najednou jste jako v neznámém prostředí. I když jste tam dělali přijímačky, najednou se vám to zdá celkem dost na nic. Tedy alespoň mě, protože nejsem zvyklá se začít jen tak bavit z cizími lidmi. Já tedy jsem tam pár lidí znala, ale najednou by jste měli navázat ještě další vztahy. Samozřejmě se to na střední škole moc dobře nepovedlo. Jinak by jsem asi neodešla. Samozřejmě tam bylo i dalších pár důvodů, ale to si nechám pro sebe, protože to je tajné a ještě nemusíte vědět všechno ne?

I kdyby jsem jela kamkoliv na světě a nikdy by jsem tam nebyla, cítila by jsem se jako málý článek něčeho většího. Ale je to stejné i s rodinou, protože vaše rodina tvoří jaký si celek. Ale nikdy nevíte jak důležitý. Je to skoro stejné jako když hrajete nějakou hru kde jde hlavně o tým. Třeba basketbal nebo fotbal. Každý článek je něčím důležitý a nikdy nesmíte pochybovat o tom jak jste důležitý, ale proč jste důležití. Já ani nevím čím jsem vyjímečná, ale vím že žiji vyjímečný život a to jenom díky dalším článkům, ale díky nim tvoříme celek jednoho velkého oceánu.

Doufám že jste pochopili co jsem tím chtěla říct. Samozřejmě že každý tohle téma pojme trochu jinak, ale tohle je můj pohled na tuhle věc. Snad další týden také něco vydám, ale spíš to bude podle toho jak to bude s tím okem. Tak good luck.
Tee

Na jeden den slavnou

7. června 2015 v 18:25 | Tee |  Svět kolem nás
Tak jsem tady zase. Ano sice zase píšu jenom na téma týdne, ale snad se nezmění nic na návštěvnosti. Chtěla jsem něco napsat, ale neměla jsem moc času.
she is soo beautiful♥.♥
Kdyby jsem si na jeden den měla vyměnit na jeden den tělo, za koho by to bylo? No asi za Hollan Roden. Je to úžasná herečka. Kdyby jste jí náhodou neznali, tak se asi nejvíce proslavila v roli Lidye Martin v seriálu Teen wolf. Samozřejmě že by jsem to nechtěla aby jsem si zkusila jaké to je si v tom seriálu zahrát. Chtěla by jsem zažít den s ní a kdyby byla možnost, že by jsem si mohla vyměnit tělo. Tak by jsem neváhala a chtěla by jsem si to vyměnit s ní. Jak jsem psala, že by jsem si obarvila vlasy, byla by to přesně tahle barva. Nevím jestli by mi to slušelo, to by mi bylo nějak jedno. Nějak by jsem se jí chtěla přiblížit.

Proč jsem si ale vybrala zrovna tuhle herečku? Ani nevím, nějak jsem se do ní zamilovala. Nemyslím to tím způsobem, že by jsem s ní chtěla mít vztah, ale znáte když se zamilujete do nějakého herce nebo herečky. Ona mě oslnila svům hereckým výkonem, uchvátila mě svým vzhledem a jak je originální. Tedy alespoň z mého pohledu. Jestli ten seriál znáte tak mi snad dáte za pravdu, že je hodně dobrá herečka. Chtěla by jsem se samozřejmě zaměřit i na to jak vypadý její úplně normální den. Být jenom jeden den slavnou by byl určitě zážitek na celý život, nemám pravdu?

Jak by jsem si asi ten den představovala? Já by jsem asi začla tak klasicky. Snídaně, úprava vzhledu a tak podobně. Potom by jsem asi šla na plac, tedy pokud by v té době někde hrála. Alespoň by jsem si to zkusila a jenom doufám, že by jsem to nějak nepokazila a nezkazila jí reputaci. Potom by jsem si asi zašla na nějaký večírek a nebo zkoušela jestli mě někdo pozná. Také by bylo dobré kdyby v tu dobu byla nějaká akce, třeba jako comic con. To by jsem si taky chtěla zkusit. Prostě by to bylo něco úžasného kdyby kolem ně chodili fanoušci a chtěli semnou fotku nebo podpis. Potom by tam byli třeba nějaké ty rozhovory a ještě jako bonus by jsem se setkala s dalšími herci co v tom seriálu hrají. Jo to by byla celkem dost velká paráda.

Ale samozřejmě by jsem to chtěla jenom na jeden den. Asi by jsem to nemohla snášet celý život. Přeci jenom jsem zvyklá na to že mám svoje soukromí a každou chvilku by mě někdo třeba fotil. Bylo by to na mě celkem dost náročné, samozřejmě by jsem si na to asi zvykla, ale nevím jak dlouho by mi to trvalo. Přeci jenom Amerika je na tohle trochu jiná než naše republika. Samozřejmě by to bylo něco úžasného na jeden den být někým jiným, ale po zbytek života by jsem chtěla být jenom sama sebou. Snad chápete co jsem tím chtěla říct. Takže za mě je to Hollan Roden.

Tak to by bylo pro dnešek všechno. Další týden určitě vydám další článek, ale nevím kdy to bude. A do koho by jste se chtěli vtělit vy? Celkem dost mě to zajímá. Tak good luck.
Tee