Proč nechci mít děti?

19. prosince 2014 v 18:41 | Tee |  About Tee
Tak rozhodla jsem vám zase přiblížit něco o sobě a teďka to bude proč nechci mít děti. A ne že budete hned psát nějaké negativní komentáře. Protože je to pouze jenom můj názor.
Jasně že mi tento obrázek připadá roztomilý. A není to taky tím, že by jsem děti neměla ráda. Ale samozřejmě mám k tomu nějaké ty argumenty. Třeba, že skoro celý život se o to díte musíte starat. Jasně kdyby se o mě nikdo nestral tak by jsem tady asi nebyla. Ale mě se nechce skoro celý život stravit tím, že musím někoho něco učit. Já jsem ráda, že já jsem se něco naučila. A kdyby jsem to dítě špatně vychovala, tak si to jenom celý život budu vyčitat a to já nemám za potřebí aby jsem si něco vyčítala.

Další důvod proč nechci mít děti je to, že skoro všechny jsou závislé na počítačích, telefonech, nebo na tabletech. A já se kvůli dítěti nechci stěhovat někam na vesnici kde tyhle faktory tolik nevládnou. A nechci aby bylo na něčím závislé aby jsem najednou neslyšela jekot jenom kvůli tomu, že si mé dítě odebral někdo s přátel. Nebo, že dítěti někdo smazal fotku kde mělo několik stovek like. Na to moje nervy prostě ani teď nemají.

A nechci aby moje dítě bylo naštvané, že něco nemá a ostatní to mají. Myslím si, že když by tomu dítěti bylo tak sedm let tak by po mě hned chtělo dotykový mobil. Ne, ne a ještě jednou ne, protože na to jsou přeci ještě děti hodně malé na takové mobily. A proč by jsem mu to měla kupovat. Stačí až mu bude deset ne? A né že skoro v první třídě bude mít ten nejlepší telefon. A když se rozbije nebo mu ten telefon někdo ukradne akorát bude další stres. Děti se k tomu prostě neumí chovat jako lidi našeho věku. Já jsem sice svůj první mobil dostala ve čtvrté tříde, ale měla jsem ho askoro pět nebo šest let. A já bych řekla, že by tak dlouho by dítěti nevydržel.

A za další by jsem chtěla skoro celý svůj život někam jezdit. Našetřit si na nějakou cestu a prostě tam jet. A nebudu se muset ohlížet na to, jestli dítě má určitý věk jestli tam může jet. A ještě něco prostě vás ta cesta nevýjde na tolik peněz jako kdyby jste tam jeli sami. A ještě k těm penězům. Jenom za jeden rok určitě utratíte za dítě několik desítek tisíc. A já nemám peníze na to aby jsem pořád dávala peníze na víc. Třeba na plínky na sunar, na oblečení, kočarek, postílku. A potom půjde do školy tak se bude zasae utrácet za učebnice, sešity, penály, každý rok jiná taška protože ta před tím vyšla z mody. A to vám taky trochu sáhne do peněženky.

Jo sice si můžete myslet, že tyhle důvody jsou trochu sobecké, ale já k tomu mám trochu i jené důvody. Protože mám dva sourozence celkem dost fyzicky postižené a já nechci aby se to přeneslo i na moje děti, protože bych na to ani neměla sílu se o takové děti starat. Proto celkem obdivuji mojí mámu, že to všechno zvládá já by jsem to nezvládla. Potom mám v rodině dva druhy rakoviny. A já nechci aby to zrovna vyšlo na moje dítě. A třeba by se to projevilo dříve než u ostatních členů rodiny. Prostě v tomhle ohledu nechci riskovat. Než aby jsem se koukala jak moje dítě umírá tak radši budu bez dítěte. Neměla bych na to srdce.

Tak snad mě trochu pochopíte. A nebudete mě hnedka kritizovat. A nemyslete si, že vás hnedka přemlouvám aby jste nemněli děti. Je to jenom na vás. Tak good luck.
Tee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nekra Nekra | Web | 25. června 2015 v 17:56 | Reagovat

Ne, nebudu kritizovat :). Patřím mezi lidi, co děti nechtějí, i když rád je nemám - hlavně ty hodně malý(novorozenci a batolata). Tak od 5ti let, kdy mají vlasy, umí chodit, mluvit a myslet, tak pokud jsou slušně vychovaný, tak mi krátkodobý kontakt s nima (mluvení, hraní) nemusí nutně vadit, starší slušný lidi jsou v pohodě (tak 10+).

Naopak beru jako základ děti nemít a když se o někom, hlavně když je mladší než já, dozvím, že má děti, tak první co mi prolítne hlavou je "To je blázen.", přestože to je jeho/její svobodná volba a její život.
A ne, neomlacuju jim to o hlavu, akorát ty touhy po dětech nechápu.

2 teemind teemind | Web | 27. června 2015 v 21:30 | Reagovat

[1]: aspon nekdo me chape :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama