Poslední dny

31. prosince 2014 v 20:04 | Tee |  Svět kolem nás
Tak včera jsem zase nic nenapsala, ale není to schválně. Nikdy jsem nebyla do něčeho tak doslova zapalená jako do psaní, ale o tomhle tenhle článek bude, ale bude o nemocích jako je třeba rakovina. Protože každý týden tato stránka kam píšu tak dává téma týdne a dneska je to přesně a smrti né tak přesně, ale je to útěk před smrtí tak snad semnou budete souhlasit.
Je to celkem k nevíře co dokážou v téhle době všechno vyléčit, ale před několika lety tomu ještě nebylo tak. A díky tomu, že se dá vyléčit tolik nemocí tak můžeme dokonce uniknout smrti. Ano třeba díky chemoterapii. Ale nikdy nemůžeme vědět, že tato léčba pomůže a tak by jsme neměli spoléhat jenom na doktory. Měli by jsme spoléhat sami na sebe.

No co by jste asi dělali kdyby vám někdo řekl, že trpíte rakovinou? Ano já vím přesně co by jste dělali. Začali si užívat života je to celkem smutné, že lidé co to zjistí tak až potom si toho života začnou vážit a to je pravda. Těhle nemocí je celkem hodně na které můžete zemřít. A nedělám si z vás srandu. Deně umírá hodně lidí a nemám teď namysli jenom děti v Africe. Ale hodně lidí kolem nás může zemřít. Já už mám jednoho člena rodiny, kterého jsem znala a zemřel a zrovna na druh rakoviny. Na leukemii nené to nic hezkého když vám někdo zavolá a řekne vám tohle. Ale rakovina se dá celkem řešit pokud tedy není v pokročilém stádium. No přeci chemoterapií a nebo když vám danný orgán vyndají. Asi si říkate jaký orgán by vám mohli vyndat. Tak třeba u žen jsou to vaječníky. Ano není tom moc dobrá zpráva když by chtěla mít žena děti, ale co se dá dělat třeba by se mohla rozhodnout pro adopci. Ale když se rozhodnete pro chemoterapii tak si také nemůžete všemu na sto procent věřit co když se to nepovede? Tak já vám dám jednu radu aby jste šli a něco udělali o čem jste vždycky snili. Klidně si napište i seznma věcí. A kdyby se všechno třeba nepovedlo tak je to snad jedno hlavně, že jste něco udělali. A nikdy nevěřte tomu, že jste na tomto světě až moc krátkou dobu. Každý může být nějakou dobu na světě a nikdy nemůžete vědet jak dlouho to bude.

A co by sem udělala já kdyby mi zbývali nějaké ty dny do konce? Já by jsem šla někam pořádne zapařit naposledy by to musela být hodně legendární párty. Asi by jsem překonala svůj strach a šla by jsem skočit padákem. Sice se bojím výšek, ale tak co kdyby to mělo být jenom jednou byl by to dobrý zážitek. Určitě by jsme si zařídila aby jsem se mohla projet camarem. Ano je to moje oblíbené auto a o to by jsme se nechtěla připravit i kdyby to bylo jenom jednou. Pořádně by jsme si užila se svým přítelem a ne nemyslím to jenom sexuálně, ale chtěla by jsme sním skoro pořád. Potom by jsme strávila nějakej ten čas s rodinou. Ne do jednoho dne by se to nedalo dát, protoýe moje matka bydlí v Německu. Potom by jsme se rozloučila pořádně s přáteli. Je jich celkem dost. Potom by jsem se snažila dostat na všechny koncerty těch co hodně poslouchám. Tak jedinýho kterého by jsme si mohla odškrtnout by byl Lipo. Potom by jsem se nechala svést na motorce. Tak žádný řidičák zatím nemám tak co. A posledné co by bylo tak by jsem šla na karaoke párty. No co ráda zpívám.

Ale co kdyby si chemoterapie podařila? Můžete si říct ano unikl nebo unikla jsem smrti. Ale to je celkem hodně velká událost. Tak vám k tomu něco řeknu. Kdyby vás něco takového potkalo a vy by jste zvítězili tak se neradujte jenom tak. Prostě každou minutu, hodinu, den, týden, měsíc a rok prožívejte jako kdyby to byl váš poslední. Je to celkem jednoduché prožít celý život naplno.

Nezapomeňte na to, že život vám byl dán, ale může vám být i odebrán. Na tohle nikdy nezapomeňte. Važte su všeho co kolem vás máte. Tak good luck and happy new year.
Tee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hagridihratkysestiflercimcapem hagridihratkysestiflercimcapem | Web | 1. ledna 2015 v 17:28 | Reagovat

Pěkné :)

2 Kika Kika | E-mail | Web | 2. ledna 2015 v 10:29 | Reagovat

Ono to podle mě není úplně tak jednoznačné, že si člověk začne automaticky užívat hned života, musí si hodně prožít po takové zprávě, než k tomu dojde (sestra měla rakovinu ve 30ti...) Třeba já se svými sklony bych vůbec nevěděla jestli bych tohle chtěla. Jinak splň si to všechno!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama