Nárok na to mají všichni

29. prosince 2014 v 23:28 | Tee |  Svět kolem nás
Tenhle název může trochu zavádět a né nešlo mi o to, ale je to tak nárok na všechno mají všcihni a tím myslím doopravdy na věchno, ale musejí být trochu pochopeni a tento článek píšu jenom díky tomu, že jsem dneska viděla jeden opravdu zajímavý film.
Jak už hodně zvás asi ví tak nevyhledávám spolešnost romů. A jenom kvůli tomu jak se chovají oni k nám. Ale neznamé na to, že jsem rasistka. Upřímně řečeno jiné kultury mě jinak dost fascinují. Mám ráda černé herce. Ráda nakupuji u vietnamců a indické a čínské jídlo zbožnuji. Ale jednou jsem jela s kamarádkou autobusem a povídali jsem si o jednom filmu, který byl o vzniku války mezi EAST a WEST side. Určitě jste o tom někdy slyšeli. Ale ona mi řekla jednu věc. Že v americe jsou považováni černoši jako u nás romové. To mě celkem překvapilo. Myslela jsem si že konečně budou mít šanci na nový a lepší život potom co se jim stalo v průběhu dějin a jestli nevíte o čem mluvím měli by jste si trochu osvěžit dějepis.

Já si pořád stojím za názorem že černoši jsou hodně talemtovaní. A nené to kvůli tomu, že vetšina interpretů co poslouchám jsou černé pleti, ale je to tím že jsem o tom viděla hodně dokumentů. A dneska ten film mě hodně překvapil. Hodně černochů přeci hraje basket, nebo americký fotbal, ale né všichni dostanou takovou šanci aby se prosadili. No teď si můžete říct a co by jsme dělali mi bílý? Ale pro každého by na tomto světe mělo být nějaké uplatnění. Bez černochů by tady nebyl jazz ani by jsme nezačali pořádně vnímat to jak máme tancovat neměli by jsme tolik úžadnách hráčů a nikdy by jsme neměli tolik úžasných zpěváku nebo rapperů.

Hodně lidí nechce chodit s člověkem co má odlišnou pleť a nebo kulturu, ale proč by jsme jim nemohli dát šanci i v tomhle ohledu? Nevím příjde mi to jako celkem velké diskriminování. Kdyby jsem nebyla zadáná co já vím možná by jsem chodila i s černochem mě by to vůbec nevadilo. Sice je moje angličtina na jiné úrovni než by byla jeho, ale tak všichni si dokážeme porozumět ne? Otec má dokonce jednu kamarádku která chodí s černochem a je to v pohodě týpek jak by řekla naše generace. Povídala jsem si sním i když měl dost silný přízvuk rozuměla jsem mu.

Dokonce jsem se setkala s jednou holkou která tyto lidi odsuzovala jenom na pohled. Šli jsme tak po ulici v Praze a viděli jsme tam černocha. A ona hnedka určitě bere drogy a že je prý odporný. Jak mohla vědět že bere drogy. Chápala bych, kdyby jsme byli v americe tam se popoluce černochů živí tím, že prodává drogy. Ano nemají co by jiného dělali, protože v práci je nechtějí, ale každý znás by měl mít přeci šanci na to aby si splnil svůj sen. Ať už je to černoch, ind, vietnamec a nevo číňan. Každý kdo se na této planetě narodil má právo na to aby měl práci co za něco stojí, na lásku a na rodinu.

Doufám, že někteří z vás semnou bude souhlasit. A i kdyby ne tak si to nechte pro sebe nejsem zvědavá na negativní kometáře říkám jenom svůj názor a žijeme ve svobodné zemi kde je svoboda slova. Tak good luck. A nesuďte lidi co si to nezaslouži. A pomyslete na to jak by jste se cítili vy.
Tee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama