Malé královny krásy

8. prosince 2014 v 16:38 | Tee |  Svět kolem nás
Nedávno jsem viděla na Prima Love upoutávku na jeden nový seriál. Jmenuje se Malé královny krásy. Tak jsem si říkala, že se na to ze zvědavosti podívám, ale asi jsem to neměla dělat, protože jsem nevěřila vlastním očím co dokáže make-up, řasenka, umělé opálení, příčesky a večerní šaty. Tak se na to podíváme trochu z jiného úhlu než se na to koukají jejich maminky.
Když se tak podívám na tuhle holčičku, která soutěží jenom o krásu. Nejdříve jsem si myslěla, že je to panenka. Ale není to tak. Upřímně vypadá jako od matela, ale co se s tím dá dělat, že ano. Nevím jestli to bylo nějak dobrovolné, nebo je takhle vychovávaná od malička, ale upřímně já by jsem takovou holčičku ani doma nechtěla. To si radší koupím podobnou panenku a nebude mě stát balík jí kupovat stejné kosmitecké přípravky jako mě.
Osobně bych řekla, že za tento vzhled a postoj k životu můžou asi maminky. Tak když třeba od půl roku výrůstáte na těchto soutěžích tak vás to celkem změní. A co jsem se koukala na ten seriál tak devadesát procent těch maminek byli obézni a nebyli ani hezké na pohled. Řekla bych, že si do svých dcer celkem dávají své naděje a sny na to, že oni byli také krásní a třeba vychráli nějakou tu soutěž, ale vzhledem k tomu, že jsou na to už asi staré, nebo jejich míry neodpovídají paramentrům tak se rozhodli angažovat svoje dcerky. Já bych řekla, že to není ani normální. Tolik líčení na tak malé holčičky není ani dobré. Co budou dělat až jim třeba bude 15náct jejich pleť bude asi celkem hodně poškozená. A nechci vidět ty nehty jak budou roztřepené a jak jim to zvíší ego, když pořád budou vyhrávat, ale zajímalo by mě co budou dělat až jednou nevyhrajou. Jestli propukne nějaký záchvat vzteku nebo něco i horšiho. Ale já jsem ráda, že jsem v tomhle světě nevyrůstala.
A ještě by mě zajímalo co z takových holčiček vyroste. Ano třeba čtyřicet procent z nich se můžou stát miss, nebo modelkami, ale co se stane se zbytkem? Já bych řekla, že když se jim nebude dostávat taková pozornost jako v dětství může to snimi dopadnout odpravdu špatně. Ve třídě budou určitě tip holek co rádo pomlouvá ostatní kvůli vzhledu. A porád si budou myslet jak jsou dokonalé a nejkrásnější, ale samozřejmě to tak není, protože ne jenom krása je znakem dokonalosti.

Tak snad semnou trochu souhlasíte. A hlavně jestli budete mít děti tak je neberte na tyhle soutěže. Vidíte sami jak by mohli dopadnout. Tak good luck.
Tee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 8. prosince 2014 v 16:45 | Reagovat

Ten pořad jsem párkrát viděla a je to zajímavé. Jasně, každá holčička chce být princezna, ale vypadat jako panenka z výlohy? To mi přijde příliš. Navíc si pak zvyknout být opečovávané a jak říkáš, budou si myslet, že jsou nejdokonalejší a nejlepší a stanou se z nich, v tom lepším případě, povrchní nány.

2 Brambůrka Brambůrka | Web | 8. prosince 2014 v 16:46 | Reagovat

Tyjo, taky jsem se na to chtěla podívat, ale nějak jsem na to zapomněla :/ ale jak jsem si to tak přečetla a viděla ty fotky, tak je možná dobře že jsem to neviděla, já se hrozně lehce u televize rozčílím :D a taky by mě zajímalo jak budou vypadat za x let :)

3 teemind teemind | 8. prosince 2014 v 17:30 | Reagovat

no za podívání nic nedáš, ale ty matky je celkem dost nutí do toho, jako třeba do umělého opálení a nebo když jim chybí dva zuby což je normální u malých dětí tak musí nosit zubní náhradu.. :D

4 Pepe Špalek Pepe Špalek | 8. prosince 2014 v 19:05 | Reagovat

Jako rodič, říkám hrůza. Co z těch dětí vyroste? to by stálo za další dokumenty po 20 letech. Myslím, že nevyrovnané, frustrované, odtržené od reality z pokroucenými hodnotami a s rodiči, kteří je měli jako zdroj přijmů mluvit nebudou. Pravděpodobně budou na drogách, v lepším případě na antidepresivech. Diagnostický ústav pro ty rodiče, aspoň na 5 let .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama