Jsme opravdu rasisté?

26. prosince 2014 v 18:23 | Tee |  Svět kolem nás
Tak prosím tento článek nemá vyznít nějak urážlivě, ani rasisticky. Je to jenom můj názor. Jestli jsou romové vůbec diskriminováni nebo jsme objetí my.
Teď vám napíšu pár případu proč společnost tomů ani moc nevyhledávám. Né že bych byla rasista, ale já osobně se bojím že mi něco udělají. Jednou jsem šla domů a měla jsem v uších sluchátka. Takže jsem moc ani neslyšela co se kolem mě děje. Šla jsem jednou uličkou kterou moc lidí nechodí, ale díky té uličce jsem rychleji doma. Byly tam dvě romky a pořád se někoho ptaly na cigaretu. Šla jsem kolem nich a samozřejmě se ptali i mě, ale já jsem si je zrovna zapoměla doma. Nebyl to naschvál ale šla jsem si jenom pro pití takže jsem kouřit nepotřebovala. Já jsem řekla: ,,Nemám hele." Ale co se nestalo měla jsem zrovna rýmu takže mi nebylo ani moc dobře rozumět. A jedna z nich si myslela, že hned říkám nemám vole. Vidíte co může způsob neškodná rýma? Všichni si můžou myslet, že jim nadáváte. Druhá se zamnou rozeběhla a normálně mě chtěla kopnout a hned měli řeči plnou hubu, že na mě pošlou celou rodinu jenom, že mi neruzoměla. To mi celkem nepříjde ani hezké. Kdyby si to nechala aspoň vysvětlit, ale pořád si stála za svým. A já jsem tady byla ta rasistka já jsem jim nic neudělala a hned jsem byla rasistka. Bylo to vhodné? Byly ty dvě dívky diskriminovány? Já by jsem řekla, že já jsem byla tou obětí né oni když mě chtěli i kopnout.

Dalšší připad se stal asi před třemi nebo čtyřmi lety. Byli jsme si sednout k jednomu rybníku. Byly jsme tam tři já, kamarád a kamarádka. Seděli jsme tam na dece a jenom si tak povídali. Spíš jsme blbli no. A najednou přišla partička romů, ale byli celkem mladí oproti nám. Přišli k nám a hnedka jestli jim nedáme napít a přitom jsme tam ani pití neměli a chtěli po nás půjčit peníze. Kde jsme je asi měli vzít když jsme si šli jenom sednout. Kamarád radši nic neříkal. Seděl a čekal jestli se bude něco dít dál. Já jsem jim řekla, že nic doopravdy nemáme. Jedna z nich hnedka, že jim určitě lžeme a něco máme. Kamarádka už nemohla vydržet jak pořád říkájí že něco máme a ať jim to hnedka dáme. Tak se začali hádat. Já s kamarádem jsme radši vzali deku a tašku kde jsme měli akorát opalovací krém a naše věci. Šli jsme od nich dál. Ale kamrádka nechtěla jít protože to s nima ještě nevyřešila. Ale najednou se stalo něco dost hnusného. Kamarádku strčili do vody. Nic jim neudělala a nic ošklivého jim neřekla, ale teďka jsme nevěděli co s kamarádem měli dělat. Co kdyby nevyplava? Přece by to byla vražda. Já jsem přiběhla k molu kde jsme seděli a koukala jsem se pát vteřin jestli vyplave. Nakonec naštěstí vyplavala. Kamarád je nakonec poslal ať jdou pryč jinak zavolá policii. Samozřejmě jsme byli hnedka rasisti. Ne nebyli přece naši kamarádku mohli zabít. S kamaradém jsme snad byli svědkové. Radši šli, ale pořád něco říkali, že to ještě není všechno. Nic jsme jim neudělali a hodili mojí kamarádku do vody. Je to normální?

Poslední případ co se mi hodně nelíbil tak je tento. S přítelem jsme jedli u jednoho stolu. Já jsem ještě nedojedla a on si šel koupit ještě něco k jídlu. Já jsem tam seděla a najednou ke mě přišli dva malý romové. Já jsem se jednom koukala a nevěděla jsem co po mě budou chtít. Chtěli po mě peníze, ale já sebou nenosím peníze, když je mám na kartě. Já jsem jim slušně řekla, že žádné nemám. A hnedka že zase lžu. Já jsem se na ně jenom podívala a zeptala jsem se jich jak to mohou vědet když neviděli mojí peněženku. Odpověděli mi, že když jím musím mít u sebe nějaké peníze. Já jsem jim řekla, že jsem byla na oběd pozvána. A hnedka chtěli vědět od koho. Já jsem jim řekla, že můj přitel se zachvíli vrátí. Je to ale nezajímalo normálně mi plivly do jídla. Potom přišel můj přítel a poslal na ně ochranku. Sice to bylo už asi moc, ale co mi mají co plivat do jídla. Dokonce tam ani nesměli. Taky jsem byla objetí já a né oni.

Celkem mi příjde taky nefér, že když má romská rodina devět dětí dostává hnedka strašně moc peněz a přitom když někdo normální pleti má ten samý problém tak mu ani korunu nedají. A na co dostávají ty přidavky? Jenom kvůli tomu, že by jsme hnedka byly rasitsté kdyby jsme jim nic nedali. Ale uvědomte si, že mi chodíme normálně do práce a oni si stěžují, že je nikde nevezmou, ale když se chovají tak jak se chovají tak se namají čemu divit. Pořád si myslejí, že jsou něco víc. Pořád vám vyhrožují, že vás zmlatí a když to udělají a vy skončíte v nemocnici stejně z toho ten dotyčný vyvázne bez úhony. Tak my je diskriminujeme? Jasně a není to náhodou naopak? Kvůli nim nedostáváme takové peníze jaké by jsme dostávat mohli. A přitom kdyby se chovali slušně tak by to bylo trochu lepší jak pro nás tak i pro ně.

Hlavně se diví, že máme o nich předsudky. Ale když vidíme všechny a jenom jeden z nich je normální a umí se chovat co si potom máme myslet. Podle mě se ani nemají čemu divit co si o nich myslíme, protože když víme že jsou ošklivý na nás a jenom jeden z padesáti je v pohodě dá se snim normálně bavit. Jak máme hldat pořád toho jednoho. A přitom by jsme si našli jenom asi deset kamarádů romského původů. Já mám pár kamarádek s romským původem jsou normální, ale to je zase jenom výchovou.

Takže tohle je prostě můj názor nejsem rasista, ale tohle není normální. Neberte to rasisticky. Tak good luck.
Tee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ronnie Ronnie | Web | 26. prosince 2014 v 18:36 | Reagovat

Já jsem rasista, a nestydím se za to. Prostě nenávidím cikány. Jeden horší než druhý. Znám jen jednoho, který je "normální" (vydělává, má skvělou rodinu).. A co si dovolují, je moc. Jak Ti plivli do toho jídla.. no já bych se neudržela a normálně bych jim dala přes hubu. -_-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama