Emoce

21. prosince 2014 v 13:06 | Tee |  Sebevědomí
Jak už moc dobře vím tak zadržování emocí není moc dobré, protože potom jenom můžeme vybuchnout jako bomba.
Nedávno jsem zaznamenala jednu takovou kampaň, že nám vztek prý nesluší. Je to jasné, že když jsme až moc naštvaní tak nám to prostě nesluší. Ale já vám něco řeknu. Zadržování emocí také není moc dobré pro nás. Když budeme zdržovat třeba vztek tak pak jednou i když to bude jenom maličkost a vytočí nás tak budeme ještě o hodně více naštvaní, protože musíme dát průběh emocí, protože pak to snámi taky nemusí dopadnout dobře. Já nevím kdyby já jsem zadržovala vztek tak to semnou upřímně nedopadne dobře. Pak by mě vytočilo asi jenom třeba to, že nejde umýt nádobí. A proč by jsem se měla rozčilovat kvůli takové maličkosti. Radši se pořádně vyřvu v určeté situaci než aby to ve mě pěnilo a pak by to přesáhlo svojí mezi.

I když se vám třeba chce plakat a nechcete třeba plakat před ostatními tak si počkejte na chvíli kdy budete sami a normálně si pobrečte. Jinak by to mohlo dopadnout tak, že budete zadržovat pláč a potom najednou začnete plakat ani nevíte proč. Nemusíte potlačovat svoje emoce. Proč by jsme je jinak měli? Aby jsme je jenom potlačovali? Ne máme je přeci dát najevo. A když si myslíte, že pláč je pro slabochy. Aha tak to by mohl být slabý asi každý. Ještě mi řekněte, že kdyby vám třeba někdo umřel tak by jste pro něj neuronili ani jednu slzu. Je to přeci přirozená věc. Tak proč by jsme se za ní měli stydět?

A když máte třeba z něčeho radost a všichni si myslí, že jste trapný. Tak ať si myslí, že jste. Když vám něco udělá radost prostě to dejte na jevo. Třeba jak v amerických filmech holky skáčou radostí proč by jsem to nemohla udělat i já? Je to moje věc. A lidi by měli být jenom rádi, že jste šťastní. Radost je přeci v životě důležitá. A když jste třeba měli den před tím úplně hrozný tak jenom jedna malá dobrá zpráva vám aspoň zlepší náladu. Tak to dejte najevo. Nejsme tady od toho aby jsme měli pořád poker face.

Když se vám chce plakat tak si pobrečte, když máte vztek tak se vyřvěte uleví se vám, když máte radost smějte se a třeba i skákejte. Když jste zamilovaní tak nekoukajte na druhé jestli se chováte hloupě, klidně se tak chovejte. Když vás něco bolí tak co? Je to přece jenom vás život. Tak si ho užíbejte. Jsme tady přeci jenom jednou. A kdyby jsme měli potlačovat svoje emoce je ten život celkem na nic.

Tak snad svoje emoce dáváte najevo. A to nemyslím jenom na holky, ale také na kluky. Tak snad svoje emoce dávate najevo. Tak good luck.
Tee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 live-pixel live-pixel | E-mail | Web | 21. prosince 2014 v 13:38 | Reagovat

Hľadám asistentku/spoluadministrátorku pre blog. Ak sa ti páči nápad môjho blogu a chcela by si byť jeho súčasťou, si kreatívna, šikovná, denne aktívna, napíš do komentáru alebo na mail dominika.a@centrum.sk. Môžno vyberiem aj viac blogerov ;) Držím palce

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama