Barevná typologie / Jarní typ

13. prosince 2014 v 16:47 | Tee |  Moda
Tak jsem se rozhodla, že se zase trochu zaměřím na módu aby jsme moc nezanedbávala nějaké témata. Tak teď se koukneme trochu na barevnou typologii. A jestli nevíte co to je. Tak je to vlastně určení typi člověka, jaká k němu sedí barva, líčení a tak podobně. A jako první jsem si vybrala Jarní typ, protože jsem jarní typ. Ale pozor s věkem se to může měnit.
Žena, kterou řadíme k jarnímu typu, má bez ohledu na svou výšku a váhu v sobě cosi něžného a křehkého.

Pleť jarního tipu je světlá až téměř průhledná. Není namodralá. Má vždy nažloutlý jemně nazlátlý podtón. Některé jarní typy mají pleť barvy slonoviny, jiné maličko narůžovělé. Časté je srovnání s broskví. Tváře jsou maličko broskvově růžové. Řada žen jarního typu trpí, že při sebemenším rozčílení naskakují červené skvrny.

Vlasy jsou většinou v dětském věku plavovlasé. Později barva slámově žlutá, barva lnu, zlatá žluť, rusé nebo medově zlaté.

Od očí modrých nebo tyrkysových přes šedozelenou po zlatě hnědou.

Barvy oblečení by meli být jasné. jemné odstíny čerstvé zeleně. Májová, jablková, lipová. Každá zeleň, která působí dojem že je prozářená sluncem. Teplá plná žlutá. Barva petrklíče a vaječného žloutku. Nažloutlé jemné odstíny růžové a červené. Broskvová, meruňková, lososová, korálová červeň. Smetanově bílá, barva vaječených skořápek a bílé vlny. Hnědá jenom v nazlátlých tónech. Barva velbloudí srsti a měkké hnědi, barva mléčné čokolády, Černá je pro jasní typ tabu. Nejtmavější barva je světlá námořniscká modrř, jemná fialová a teplá čokoládová hněď.

Šperky tyrkys, modrý safír, korálky. Slonovina, krémově bílé barvy. Zlato, ale nevhodné je bílé zlato a stříbro.

U make-upu je doporučeno kombinovat barevné oční stíny. Nugátová hněď, lipová zeleň s trochou bílé. Světlá fialová, tyrkysová a okrová. Růžová, lipová zeleň nugátová hněď nebo okr. Světle fialová a nugátová.

Rtěnka jenom lososově růžová nebo korálová červeň.

Tak toto je nějak přibližně ukázka jarního typu. A jestli nejste ve všech ohledech jarní tip, ale sedí na vás alespoň,sedmdesát procent tak jste jarní typ. Ale jestli vám nesedne ani jedna věc tak si počkejte na další typy. Tak good luck.
Tee

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama