Anémie

29. prosince 2014 v 22:54 | Tee |  Postava
Tak vím nebyla jsem včera vůbec aktivní, ale měla jsem trochu problémy s internetem. Sice jsem vám dneska napsala jeden článek, ale byl jenom takový aby jste se o mě něco dozvěděli. Ale teď to bude jenom pro vás aby jste se tomuto problému vyvarovali. Tak snad se s tím nesetkáte a nebudete s tím mít žádný problém.
Tato nemoc se jmenuje Anémie. Samozřejmě můžou jí trpět jak ženy tak i muži. Ale je to spíše nemoc kterou trpé buhužel ženy. Ale jak se pozná že trpíte touto nemocí? Je to celkem snadné. Je vám nevolno, pořá jste ospalé, máte zrychlený tep a máte studené ruce a nohy. Ale nejsou to samozřejmě všechny ženy co touto nemocé trpí, ale jsou to většinou ženy, které mají silnou mentruaci, nebo jsou těhoté, ale tato skupina se bude týkát i mužů. Když jste vegetariáni. Ano touto nemocé mohou trpět i muži je to celkem zvláštné, protože netrpí úbytkem krve jako skoro všechny ženy na této planetě. Já jsem dokonce přišla na to, že by jsem touto nemocí mohla trpět a není to nic přéjemného když zjistéte, že můžete trpět nějakou nemocí.

Ale jak se před touto nemocí můžete bránit aby jste jé vůbec netrpěli? Je to celkem jednoduché Musíte mít dost kyseliny listové. Tato kyselina je obsažena v mnoha produktech a to například v listové zelenině, v citrucových poledech, ve vnitřnostech, v luštěninách, v semínkách a v obilí. Ale myslete na to, že pro vás nejlépe dostupné jsou asi cistrusy, protože ty můžete kupovat celý rok a nikdy na ně nebude nouze. Co by jste z těch citrusů mohli ještě udělat? Třeba si z nich udělejte šťávu a nevymlouvejte se na to, že nemáte žádný stroj na to aby to za vás udělal. Můžete to přeci vymyčkat ručně i já jsem to tak v létě dělala.

Další věc co potřebujete aby jste se této nemoci vyvarovali je Vitamin B12. V čem je obsažen? Třeba v mase, v rybách, v drůbeži, v mléku, a obilí ale tento vitamín se nachází jenom v živočišných produktech. Ale tohle bude snad lehčí ne? Maso máte skoro každý den ne? A s rybami by jste měli začít také a je mi celkem jedno jestli vám nechutnají. Tak aspo%n místo toho si dejte kuře a bude to na stejné vlně.

Další důležitá věc je železo. A hlavně si nedělejte srandu, že půjdete a seberete něco a potom to sníte to by jsem vás hlavně chtěla vidět. Ale mnoho lidí neví v čem je železo obsaženo a já vám to sradostí řeknu a ne nejsou to žádné věci co by jste našli jen tak se povalovat na ulici. Je například v mase, v rybách, v drůbeži. v mléku, v luštěninách, v sušeném ovoci a v obilí. Ano vím může vám to přijít celkem zbytečné, ale něco vám k tomu řeknu ještě na konci.

A posledné věc co potřebujete k tomu aby jste se této nemoci vyhli je měď. Ne tu co můžeze najít a pak jí dát na sběrný dvůr za pár šupů. Ale je obsažená ve vnitřnostech, mořských rybách, v ořechách, v semínkách a celozrné obilovině.

Jestli si myslíte, že máte tuto nemoc ať už se jedná o kluka nebo o holku. měli by jste zajít k lékaři aby vám třeba dal nějaký doplněk stravy. Nechcete být přeci jako zombie a jenom se tak vláčet po ulici. Je to jedna z věcí na kterou by si měl dát pozor asi každý znás. Já vím teď si můžete říct ani neví o čem mluví, ale vím o čem mluvím. Radši jsem si trochu změnila jídelníček aby jsem potom nemusela běhat někde po doktorech. A vy by jste asi měli také. Do ničeho vás nějak extra nechci nutit, ale je to celkem na nic když se vám nic nechce a jste pořád unavení. Nemůžete potom dělat to co by jste chtěli a to snad nechcete.

Tak snad se této nemoci vyvarujete a nebo se nad tím aspoň trochu zamyslíte. Tak good luck.
Tee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama