5 důvodů proč je milovat a 5 důvodů proč je nenávidět

24. prosince 2014 v 13:36 | Tee |  Svět kolem nás
No tak asi moc dobře víte o co se bude jednat. Pět důvodů proč milovat vánoce. A pět důvodů proč je nenávidět. Určitě máte také něco proč je nemáte rádi.
Tak já by jsem radši začla proč je milovat. Tak první důvod je asi ten, že jsem oblklopená všemi co mě mají rádi. Můžeme si jen tak v klidu posedět. Koukat se na pohádky. Ještě řekněte, že se o vánocích na pohádky nekoukáte. Já se třeba osobně těším až pojedu k dědovi. Sice se tam sejde skoro celá rodina, ale to by měla být podstata vánoc. Ale taky jsem zvědavá jak budou mít ozdobený stromek.

No další důvod je ta vánoční atmosféra. Hlavně že jsou kolem ty vůně. Když jdu třeba po náměstí. Ty sladkosti, jo to je něco pro mě. Ale tak stejně to voní doma. Třeba po řízkách, po cukroví. No se mi taky na vánocích líbí. A nejlepší asi je, když si koupíte svíčku s vůní vánoce. A to je prostě bomba. Krásně to provoní celý pokoj. A klidně každý den se můžete cítit jako o vánocích.

Další důvod proč mám ráda vánoce jsou samozřejmě dárky. No jo ještě řekněte, že se na ně netěšíte jenom kvůli dárkům No co se dá dělat no. Ale tak co. Je to takový bonus k narozeninám nebo k svátku ne? A hlavně ty dárky dostávají všichni takže se nikdo nemusí cítit odstrčeně.

Další důvod je, že skoro celý den prostě dávají pohádky. A ještě lepší je, když je dávají bez reklam. No jasně těším se tenhle rok na Já padouch. Jásně každej den se na to můžu kouknout na notebooku. Ale jako vždycky budou dávat Tři oříšky pro Popelku a další pohádky. No tak snad budu na to mít nějaký čas se kouknout na ty pohádky co jsem chtěla. A nejlepší jsou asi pohádky které můžu sledovat s hrnkem čaje nebo s latte.

Další a poslední důvod proč mám ráda vánoce je, že můžete ozdobit celý byt. No já strašně ráda zdobím vánoční stromeček. Nebo když světýlka můžu dávat na okno a tak podobně. Prostě ta vánoční výzdoba je taky trašně pěkná, ale co to dá práce, ale zase je pak hezké se na ní dívat ne? Tenhle rok jsem ale nezdobila já. Prostě mi to bylo sprostě ukradeno, ale aspoň ty dárky jsem si zabalila sama.

No a teď pro je nemám ráda. No první důvod by byl, že všude v obchodech jsou stromečly tři měsíce před vánocemi. Nebo, že už v září jsem našla v obchodě advetní kalendář. Panebože co to? Snad by se to mohlo dát až na konci listopadu ne? Tohle doopravdy nikdy nepochopím a ani snad pochopit nechci.

Další důvod je, že je všude strašně moc lidí. Já prostě nemám ráda hodně lidí na jednom místě. A nejhorší jsou fakt důchodci, který se postavý do prostřed cesty a začnou si povídat o vánocích, ale sakra v obchodě se má nakupovat a né si povídat o tom jak prožili vánoce před desíti lety ne? Na to snad mají autobusy. Ale nejhorší je když se nemůžete nikam dostat. Tohle je fakt hodně velký důvod proč nemám ráda vánoce.

Všude je Santa Claus. Jasně já to chápu taky se to týká vánoc, ale musíte uznat když všude je jenom Santa tak zachvilku nebude Ježíšek. Tohle má být taky naše tradice. A né jenom americká. Celkem mě to mrzí, že už se Ježíšek vytrácí a pořád vede jenom Santa. Nevím je to prostě takové divné. Ať si roznáší dárky v americe, ale ať ho necpou i sem. Je to snad naše tradice a skoro každej barák má na okně Santu. Tak mě to prostě nejde do hlavy.

Další věc co nemám ráda na vánocích je, že jsem skoro 24 dní ve strašném stresu. No kvůli tomu, jestli jsem vybrala ten dobrý dárek. Jestli mám koupené všechny dárky. Do kolika všude bude otevřeno kdyby jsme náhodou něco neměli. To je prostě taková klasika. Stres mám taky z toho, že nemám ráda překvapení a čekám prostě kdo mi co dá k vánocům. Jasně o tom vánoce nejsou, ale ještě mi řekněte, že nejte zvědavý.

Poslední důvod proč nemám ráda vánoce je že všude se každej chce fotit. Já prostě nemám moc ráda focení. Teda pokud si o to sama neřeknu. Ale to je fakt divný každej rok se fotit na tom samém místě a prostě třeba deset minut sedět a čekat než to někdo nastavý a potom když se někomu ta fotka nelíbí tak se musíme fotit ještě jednou. Já vím tohle k vánocům moc nepatří, ale dělá se to u nás každej rok takže je to naše taková "tradice".

Tak tohle by bylo asi všechno. Tak já vám přeci krásné vánoce a svátky. Ale články budou tenhle týden pořád. Ale zejtra nevím no. Jedu k dědovi tak snad něco napíšu. Tak good luck and Merry Christmas.
Tee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama