Prosinec 2014

Otrokyně

31. prosince 2014 v 20:27 | Tee |  Svět kolem nás
Tenhle článek bude spíš takový názor než aby na to byla celá pravda, ale je to celkem závažné a já si toho poslední dobou všimám až moc.
Pro každou dívku je tohl jenom kuchyň. Ale pro mě je to celkem něco jiného. Pro mě je to místnost kde já musím teoreticky pracovat na tom aby můj přítel měl co jíst aby nebylo špinavé nádobí, aby bylo všechno v pořádku. Celkem mě to už unavuje. Ne nejsem feministka. Ale něco přeci mi na tom vadí. Tyhle věci jako mytí nádobí nebo utírání prachu je už moc samozřejmé. Hodně dlouho jsem za to neslyšela děkuji a to mi celkem vadí. Ano ve třicátých letech minulého století skoro každá rodina měla služku a ta se o všechno postarala, ale jelikož se přišlo s rovnoprávností mezi bylími občany a černými občany tak černošky konečně nemuseli otročit v jiných rodinách. Já jsem za to rádá, že je konečně mají celkem klid. Ale jak tenhle zákon skončil tak všechny ženy okamžitě museli věechno dělat za muže. Vařit, umýt nádobí, vysát koberece, utírat prach. Já upřímně si někdy příjdu jako ta černoška ve třicátých letech s jedním rozdílem. Nedostávám za to plat. A ještě si nikomu cizímu nemusím starat o děti.

Proč zrovna ženy by se měli starat o všechno v domácnosti. A když s tím chceme pomoct tak se naše dráha polovička kouká na nějaký zápas. A my nejsme jenom od toho aby jsme všechno uklidily. My by jsme chtěli také vidět že si toho trochu vážíte a né, že to neustále budete brát jako automatickou věc. Ono se také může stát, že když se svámi rozejdeme tak nebudete vědet co jak se dělá a budete muset chodit třeba k mamince. Nejsme tady jenom od toho aby jsme vás sexuálně uspokojili. My jsme také bytosti a vřdycky budeme. Někdy si připadám jako kdyby jsme se jenom starala o velkí dítě. A prosimtě mohla by jsi ještě tohle a nebo by jsi mohla udělat tohle.

A jestli si myslíte, že jsme žena co jenom sedí doma a píše tak to tak není. Já chodím do práce a jsem dvanáct hodin na nohou. A když příjdu domů tak už ani moc nemám sílu na to aby jsme myla nádobí. Já nejsem služka sice jsem žena, ale to mi nedává přeci titul služky. Nikdy jsem nebyla a nikdy nebudue. To je stejné jako, že ženy ve většině zaměstnání dostávají dokonce nižší plat. A to jako proč? Nikdo mi to ještě nevysvětlit. Přece jsme stejné jako muži. Sice máme trochu jiné myšlení, ale nikdy nebudeme o nic horší nebo lepší nrž muži. Tohle je stejně jako odsuzovat člověka podle barvy pleti. A tohle se stává celkem často.

Třeba moje kamarádka je hodně dobrá v matice. Jeden kluk měl dokonce tu drzost jí říct, že to nemá ze své hlavy, že musela opisovat při testu. Cože? To žádná dívka nemůže být dobrá v matice? Je to přece jenom na nás v čem jsme a nejsme dobrý. Tohle by mělo skončit. A kluci by nám měli trochu pomáhat. Co mi za to, že se o ně teoreticky staráme dostáváme? Snídaně do postele? Kytky? Aha a tohle má být všechno za to, že máme popraskanou kůži, nebo že jsme spadli když jsme třeba něco dávali na poličku když jsme tak lásky plně utírali prach.

Takže kluci tím vás žádám neberte nás jako samozžejmost my tady také nebudeme napořád. věechno se může stát a my za to nebudeme ani tžeba moct. Tak nám třeba občac můžete s něčím pomoct. Tak holky good luck a nenechte aby jste všechno dělali jenom vy.
Tee

Poslední dny

31. prosince 2014 v 20:04 | Tee |  Svět kolem nás
Tak včera jsem zase nic nenapsala, ale není to schválně. Nikdy jsem nebyla do něčeho tak doslova zapalená jako do psaní, ale o tomhle tenhle článek bude, ale bude o nemocích jako je třeba rakovina. Protože každý týden tato stránka kam píšu tak dává téma týdne a dneska je to přesně a smrti né tak přesně, ale je to útěk před smrtí tak snad semnou budete souhlasit.
Je to celkem k nevíře co dokážou v téhle době všechno vyléčit, ale před několika lety tomu ještě nebylo tak. A díky tomu, že se dá vyléčit tolik nemocí tak můžeme dokonce uniknout smrti. Ano třeba díky chemoterapii. Ale nikdy nemůžeme vědět, že tato léčba pomůže a tak by jsme neměli spoléhat jenom na doktory. Měli by jsme spoléhat sami na sebe.

No co by jste asi dělali kdyby vám někdo řekl, že trpíte rakovinou? Ano já vím přesně co by jste dělali. Začali si užívat života je to celkem smutné, že lidé co to zjistí tak až potom si toho života začnou vážit a to je pravda. Těhle nemocí je celkem hodně na které můžete zemřít. A nedělám si z vás srandu. Deně umírá hodně lidí a nemám teď namysli jenom děti v Africe. Ale hodně lidí kolem nás může zemřít. Já už mám jednoho člena rodiny, kterého jsem znala a zemřel a zrovna na druh rakoviny. Na leukemii nené to nic hezkého když vám někdo zavolá a řekne vám tohle. Ale rakovina se dá celkem řešit pokud tedy není v pokročilém stádium. No přeci chemoterapií a nebo když vám danný orgán vyndají. Asi si říkate jaký orgán by vám mohli vyndat. Tak třeba u žen jsou to vaječníky. Ano není tom moc dobrá zpráva když by chtěla mít žena děti, ale co se dá dělat třeba by se mohla rozhodnout pro adopci. Ale když se rozhodnete pro chemoterapii tak si také nemůžete všemu na sto procent věřit co když se to nepovede? Tak já vám dám jednu radu aby jste šli a něco udělali o čem jste vždycky snili. Klidně si napište i seznma věcí. A kdyby se všechno třeba nepovedlo tak je to snad jedno hlavně, že jste něco udělali. A nikdy nevěřte tomu, že jste na tomto světě až moc krátkou dobu. Každý může být nějakou dobu na světě a nikdy nemůžete vědet jak dlouho to bude.

A co by sem udělala já kdyby mi zbývali nějaké ty dny do konce? Já by jsem šla někam pořádne zapařit naposledy by to musela být hodně legendární párty. Asi by jsem překonala svůj strach a šla by jsem skočit padákem. Sice se bojím výšek, ale tak co kdyby to mělo být jenom jednou byl by to dobrý zážitek. Určitě by jsme si zařídila aby jsem se mohla projet camarem. Ano je to moje oblíbené auto a o to by jsme se nechtěla připravit i kdyby to bylo jenom jednou. Pořádně by jsme si užila se svým přítelem a ne nemyslím to jenom sexuálně, ale chtěla by jsme sním skoro pořád. Potom by jsme strávila nějakej ten čas s rodinou. Ne do jednoho dne by se to nedalo dát, protoýe moje matka bydlí v Německu. Potom by jsme se rozloučila pořádně s přáteli. Je jich celkem dost. Potom by jsem se snažila dostat na všechny koncerty těch co hodně poslouchám. Tak jedinýho kterého by jsme si mohla odškrtnout by byl Lipo. Potom by jsem se nechala svést na motorce. Tak žádný řidičák zatím nemám tak co. A posledné co by bylo tak by jsem šla na karaoke párty. No co ráda zpívám.

Ale co kdyby si chemoterapie podařila? Můžete si říct ano unikl nebo unikla jsem smrti. Ale to je celkem hodně velká událost. Tak vám k tomu něco řeknu. Kdyby vás něco takového potkalo a vy by jste zvítězili tak se neradujte jenom tak. Prostě každou minutu, hodinu, den, týden, měsíc a rok prožívejte jako kdyby to byl váš poslední. Je to celkem jednoduché prožít celý život naplno.

Nezapomeňte na to, že život vám byl dán, ale může vám být i odebrán. Na tohle nikdy nezapomeňte. Važte su všeho co kolem vás máte. Tak good luck and happy new year.
Tee

Nárok na to mají všichni

29. prosince 2014 v 23:28 | Tee |  Svět kolem nás
Tenhle název může trochu zavádět a né nešlo mi o to, ale je to tak nárok na všechno mají všcihni a tím myslím doopravdy na věchno, ale musejí být trochu pochopeni a tento článek píšu jenom díky tomu, že jsem dneska viděla jeden opravdu zajímavý film.
Jak už hodně zvás asi ví tak nevyhledávám spolešnost romů. A jenom kvůli tomu jak se chovají oni k nám. Ale neznamé na to, že jsem rasistka. Upřímně řečeno jiné kultury mě jinak dost fascinují. Mám ráda černé herce. Ráda nakupuji u vietnamců a indické a čínské jídlo zbožnuji. Ale jednou jsem jela s kamarádkou autobusem a povídali jsem si o jednom filmu, který byl o vzniku války mezi EAST a WEST side. Určitě jste o tom někdy slyšeli. Ale ona mi řekla jednu věc. Že v americe jsou považováni černoši jako u nás romové. To mě celkem překvapilo. Myslela jsem si že konečně budou mít šanci na nový a lepší život potom co se jim stalo v průběhu dějin a jestli nevíte o čem mluvím měli by jste si trochu osvěžit dějepis.

Já si pořád stojím za názorem že černoši jsou hodně talemtovaní. A nené to kvůli tomu, že vetšina interpretů co poslouchám jsou černé pleti, ale je to tím že jsem o tom viděla hodně dokumentů. A dneska ten film mě hodně překvapil. Hodně černochů přeci hraje basket, nebo americký fotbal, ale né všichni dostanou takovou šanci aby se prosadili. No teď si můžete říct a co by jsme dělali mi bílý? Ale pro každého by na tomto světe mělo být nějaké uplatnění. Bez černochů by tady nebyl jazz ani by jsme nezačali pořádně vnímat to jak máme tancovat neměli by jsme tolik úžadnách hráčů a nikdy by jsme neměli tolik úžasných zpěváku nebo rapperů.

Hodně lidí nechce chodit s člověkem co má odlišnou pleť a nebo kulturu, ale proč by jsme jim nemohli dát šanci i v tomhle ohledu? Nevím příjde mi to jako celkem velké diskriminování. Kdyby jsem nebyla zadáná co já vím možná by jsem chodila i s černochem mě by to vůbec nevadilo. Sice je moje angličtina na jiné úrovni než by byla jeho, ale tak všichni si dokážeme porozumět ne? Otec má dokonce jednu kamarádku která chodí s černochem a je to v pohodě týpek jak by řekla naše generace. Povídala jsem si sním i když měl dost silný přízvuk rozuměla jsem mu.

Dokonce jsem se setkala s jednou holkou která tyto lidi odsuzovala jenom na pohled. Šli jsme tak po ulici v Praze a viděli jsme tam černocha. A ona hnedka určitě bere drogy a že je prý odporný. Jak mohla vědět že bere drogy. Chápala bych, kdyby jsme byli v americe tam se popoluce černochů živí tím, že prodává drogy. Ano nemají co by jiného dělali, protože v práci je nechtějí, ale každý znás by měl mít přeci šanci na to aby si splnil svůj sen. Ať už je to černoch, ind, vietnamec a nevo číňan. Každý kdo se na této planetě narodil má právo na to aby měl práci co za něco stojí, na lásku a na rodinu.

Doufám, že někteří z vás semnou bude souhlasit. A i kdyby ne tak si to nechte pro sebe nejsem zvědavá na negativní kometáře říkám jenom svůj názor a žijeme ve svobodné zemi kde je svoboda slova. Tak good luck. A nesuďte lidi co si to nezaslouži. A pomyslete na to jak by jste se cítili vy.
Tee

Anémie

29. prosince 2014 v 22:54 | Tee |  Postava
Tak vím nebyla jsem včera vůbec aktivní, ale měla jsem trochu problémy s internetem. Sice jsem vám dneska napsala jeden článek, ale byl jenom takový aby jste se o mě něco dozvěděli. Ale teď to bude jenom pro vás aby jste se tomuto problému vyvarovali. Tak snad se s tím nesetkáte a nebudete s tím mít žádný problém.
Tato nemoc se jmenuje Anémie. Samozřejmě můžou jí trpět jak ženy tak i muži. Ale je to spíše nemoc kterou trpé buhužel ženy. Ale jak se pozná že trpíte touto nemocí? Je to celkem snadné. Je vám nevolno, pořá jste ospalé, máte zrychlený tep a máte studené ruce a nohy. Ale nejsou to samozřejmě všechny ženy co touto nemocé trpí, ale jsou to většinou ženy, které mají silnou mentruaci, nebo jsou těhoté, ale tato skupina se bude týkát i mužů. Když jste vegetariáni. Ano touto nemocé mohou trpět i muži je to celkem zvláštné, protože netrpí úbytkem krve jako skoro všechny ženy na této planetě. Já jsem dokonce přišla na to, že by jsem touto nemocí mohla trpět a není to nic přéjemného když zjistéte, že můžete trpět nějakou nemocí.

Ale jak se před touto nemocí můžete bránit aby jste jé vůbec netrpěli? Je to celkem jednoduché Musíte mít dost kyseliny listové. Tato kyselina je obsažena v mnoha produktech a to například v listové zelenině, v citrucových poledech, ve vnitřnostech, v luštěninách, v semínkách a v obilí. Ale myslete na to, že pro vás nejlépe dostupné jsou asi cistrusy, protože ty můžete kupovat celý rok a nikdy na ně nebude nouze. Co by jste z těch citrusů mohli ještě udělat? Třeba si z nich udělejte šťávu a nevymlouvejte se na to, že nemáte žádný stroj na to aby to za vás udělal. Můžete to přeci vymyčkat ručně i já jsem to tak v létě dělala.

Další věc co potřebujete aby jste se této nemoci vyvarovali je Vitamin B12. V čem je obsažen? Třeba v mase, v rybách, v drůbeži, v mléku, a obilí ale tento vitamín se nachází jenom v živočišných produktech. Ale tohle bude snad lehčí ne? Maso máte skoro každý den ne? A s rybami by jste měli začít také a je mi celkem jedno jestli vám nechutnají. Tak aspo%n místo toho si dejte kuře a bude to na stejné vlně.

Další důležitá věc je železo. A hlavně si nedělejte srandu, že půjdete a seberete něco a potom to sníte to by jsem vás hlavně chtěla vidět. Ale mnoho lidí neví v čem je železo obsaženo a já vám to sradostí řeknu a ne nejsou to žádné věci co by jste našli jen tak se povalovat na ulici. Je například v mase, v rybách, v drůbeži. v mléku, v luštěninách, v sušeném ovoci a v obilí. Ano vím může vám to přijít celkem zbytečné, ale něco vám k tomu řeknu ještě na konci.

A posledné věc co potřebujete k tomu aby jste se této nemoci vyhli je měď. Ne tu co můžeze najít a pak jí dát na sběrný dvůr za pár šupů. Ale je obsažená ve vnitřnostech, mořských rybách, v ořechách, v semínkách a celozrné obilovině.

Jestli si myslíte, že máte tuto nemoc ať už se jedná o kluka nebo o holku. měli by jste zajít k lékaři aby vám třeba dal nějaký doplněk stravy. Nechcete být přeci jako zombie a jenom se tak vláčet po ulici. Je to jedna z věcí na kterou by si měl dát pozor asi každý znás. Já vím teď si můžete říct ani neví o čem mluví, ale vím o čem mluvím. Radši jsem si trochu změnila jídelníček aby jsem potom nemusela běhat někde po doktorech. A vy by jste asi měli také. Do ničeho vás nějak extra nechci nutit, ale je to celkem na nic když se vám nic nechce a jste pořád unavení. Nemůžete potom dělat to co by jste chtěli a to snad nechcete.

Tak snad se této nemoci vyvarujete a nebo se nad tím aspoň trochu zamyslíte. Tak good luck.
Tee

Moje vzory / Katy Perry

29. prosince 2014 v 18:41 | Tee |  About Tee
Tak jsem se rozhodla zase něco o sobě napsat. Nebude to nic moc světo borného, bude je kdo mě inspiruje a kdo mi dal díky svým textum mi dali sílu. Tak první koho jsem si vybrala je Katy Perry.
Já Katy sleduju od její druhé písničky co vydala a musela jsem jí poslouchat pořád a pořád. Hodně lidí asi nemá Katy rádo kvuli jejímu stylu oblékání, ale jedno vám řekno to k tomu prostě patří. Musíte si vtvořit nějakou image aby si vás lidé zapamatovalo. Já jí za to mám ráda. Díky ní jsem začala nosit co jsem chtěla a vylezla jsem ze své ulity která byla už moc na mojí osobnost malá. Díky ní jsem se rorzářila jako ohnostroj. Vždycky jsem věřila tomu že mám na víc a díky ní jsem to objevila. Jsem jí za to vděčná.

Nikdy jsem nepochopila jak se muže oblékat tak jak se obléká, ale mě to na ní inspirpvalo k mému novému já. Byla jsem jako motýl který koneč ě opustil svojí kuklu. Určitě ten pocit znáte. Ale proč jí nemáte rádi? Je na váas asi moc jiná. Ale kždý jsme v něčem jiný. Nikdy by jsme na neměli být nikým jiný, ale obdivovat někoho je něco jiného. Než být jako on nebo ona.

Vždycky bude muj vzor a nikdy jí nepřestanu mít ráda doufám, že někdo se najde aby semnou souhlasil. Nejraději od ní mám Firework. Je to dost motivační písen. A já jí nikdy nepřestanu mít ráda. Pořád si jí pamatuji. A nikdy nezapomenu. Ani asi to jak si musela svojí karieru silně vydupat. Ne nezrodila se přes noc. Každý když něco chce tak se to stát muže.

Tak snad jste jako ohnostroje a pořád záříte. Tak good luck.
Tee

Věřím na duchy?

27. prosince 2014 v 15:10 | Tee |  About Tee
Tak tento článek bude prostě o tom jestli na duchy věřím nebo ne a co se stalo strašidelného. A jakto, že někdo věří a někdo ne.
Tak co jsem se koukala na youtube tak tohle téma je celkem žádané. Hodně lidí se ptá jestli nějaká danná osoba věří na duchy a nejlepší otázka je proč. No já osobně na to věřím no a co má být. Mě se pár hrozných a podivných případu stalo a není to nic příjemného, protože máte přirozeně strach. No mě se jednou stalo tohle. Byla jsme s kamarádkami venku a nic jiného než vyvolávání duchů nás nenapadlo čím by jsme se mohli zabavit. Samozřejmě, že jste tohle třeba někdy zažili nudíte se a tak chcete pokoušet štěstí aby jste se dobádali k nějákému výsledku jestli něco takového existuje. Šli jsme tedy do sklepa. No mě se ani moc nechtělo, protože jsem byla ještě celkem malá. Ale tak jsem podlehla davu a šla jsem také. A jedna z těch kamarádek nám vyprávěla jeden příběh o paní které umřelo dítě a tak jsme se rozhodli vyvolat to dítě. Ano skoro všichni z toho byli hodně vyklepaní, protože zrovna dítě nám připadalo celkem ošklivé. Ale tak jsme šli do toho. A jak vždycky příjde ta věta jestli jsi zde tak nám dej nějaké znamení tak něco kamarádku zatáhlo za vlasy. Její hlava prostě šla dozadu. Jasně mohla to udělat jako žert, ale byla z toho celkem vuděšená. Jedna z kamarádek to nevydržela a šla pryč. Jak určitě víte tohle by jste dělat neměli, nebo by jste měli danného ducha odvolat, ale nikdo z nás to neudělal, ale dál se nic moc nestalo. Tenhle zážitek si pamatuju hodně dlouho. Byl to můj první zážitek s tímhle druhem zábavy.

Druhý případ co se stal a celkem byl hrozný tak byl když mi bylo myslím, že patnáct let. Mojí kamarádce umřela nedávno babička a chtěla se sní rozloučit. Tak jsme ji vyvolali. Ale najednou se stalo něco divného. Moje kamarádka mě stiskla hodně pevně. Já jsem v té době nosila prskýnky a celkem mi je zaryla do kůže. Najednou jako kdyby tam nebyla ona. Prostě jsem to nepochopila. Začala mluvit skoro i jiným hlasem ano mohla to udělat ona, ale spíš ne, protože tenhle hlas by ani nemohla napodobit ona. A nejhorší co bylo to, že najednou mi kamarádka dokonce dala pěstí. Tak to jsme se celkem lekla. Spadla jsem na záda. Kamarádka jenom otevřela oči a zeptala se mě co se dělo. Ale měla jsem celkem velkého moncla. Bylo to hodně bolestivé. Radši jsme ducha odvolali a řeknu vám upřímně hodně dlouho jsem nemohla jen tak v klidu usnout.

Jeden připad se taky stal celkem nedávno. A to bude i poslední co vám sem napíšu aby jste si nemysleli, že se tím nějak moc zabývám. Byla jsem u jedné kamarádky a spala jsem tam. Druhá kamarádka tam byla také. Ta kamarádka měla psa. A tak ona si dokonce naplánovala to, že budeme vyvolávat duchy. Tak jsme dokonce měli i tu tabulku. Tak jsme vyvolali asi dva, ale neodvolali jsme je. Koukali jsme se normálně na televizi. A najednou její pes začal štěkat. Doopravdy z ničeho nic. Bylo to celkem hodně děsivé. Když je u vás pes a začne štěkat jenom tak a ten pes byl vycvičený takže poslouchal na slovo. Ale pořád jsme se neodhodlali k tomu aby jsme je odvolali. Já jsem spala v jednom pokoji a kamrádky nakonec usnuli v obýváku. Já jsem usnula celkem v klidu, ale když jsme se probudila a viděla jsem jak jsou kamarádky nevyspalé tak jsem se jich ptala co je. A pořád prý něco slyšeli. Tak nevím co si o tom mám myslet.

A teďka vám jednoduše odpovím na jednu otázku. Jaktože někteří lidé věří na duchy a někteří ne. Celkem mě to zajímalo. Tak jsme se pát holek ptala. Jedna byla hodně dobrá v matice a všechno chápala. A ona odpověděla, že nevěří na duchy. Ale druhá holka nebyla zase tak dobrá v matice. Takže vám to vysvětlím takhle. Ty lidé co jsou dobrý v matice nevěří na duchy jenom kvůli tomu, že si všechno dokážou logicky vysvětlit. Většinou to na něco svedou aby mohli v klidu spát. Ale lidé co nejsou zase tak dobrý v matice tak si nedokážou logicky vysvětlit tolik věcí. Je to celkem k pochopení. Takže tohle je moje vysvětlení proč lidé věří a nevěří na duchy.

Snad jste nezažili něco takového jako já. Tak good luck.
Tee

Snídaně je základ

27. prosince 2014 v 14:19 | Tee |  Postava
Jasně že tohle jste určitě slyšeli už od rodičů, že by jste měli každé ráno snídat pořádně. Ano může se vám to zdát otravné, ale je to pravda snídaně je důležitá.
Tohle může skoro každému připadat jako oběd, ale nemusí tomu být tak. Je jenom na vás co si dátě k snídani. Ale něco by jste měli po ránu sníst. No samozřejmě je to něco jiného když vstaváte ve dvanáct dopoledne a máma už na vás čeká s obědem. To už je potom celkem blbé si dát snídani a hnedka na to oběd. Tak si radši rovnou dejte oběd a potom to doplňte nějakou tou malou svačinkou. A kdyby vám bylo z té snídaně ráno špatně, že třeba vás žaludek na to moc háklivý tak si počkejte půl hodiny a dejte si snídani třeba ve škole nebo v práci. Nebo spíš než do té práce dorazíte aby jste byli plní energie.

Je celkem zvláštní, že třeba v USA a ve Velké Británii se snídá hodně vidatně. Určitě jste to viděli ve filmu a nebo někde na aobrázku. Já by jsem si ani nedokázala představit, že by jsem si k snídani dala třeba fazole. Ale třeba taková míchaná vajíčka by jsem si ráda ráno dopřála. Nebo nějáky salát. Jo to by bylo něco. Ale samozřejmě se budeme pořád vymlouvat na to, že nemáme čas. Každý musí mít čas na to, aby si dal aspoň rohlík něčím namazaný. A jestli to nestíháte, protože si rádi přispíte tak jenom svému tělu obližujete.

Proč svému tělu ubližovat když je to naše tělo. Ano sama když jsem začala chodit do práce a někdy jsem musela vstávat třeba ve čtyři hodiny ráno tak jsem do sebe nic nedostala, ale měla jsem celkem štěstí, že mě do té práce někdo vždycky vezl tak jsem se najedla když jsem tam jela. Samozřejmě jsem se radši zeptala. Sice jsem měla třeba jenom nakrájenou hrušku nebo cherry rajčata, ale stejně bylo to něco aby jsem vydržela do oběda, nebo do svačiny. Takže by jste se měli zamyslet a nevymlouvat se na to, že nestíháte vždy je čas na snídani.

Jak se vám nemusí vyplatit to když nebudete snídat? Třeba budete unavení do té doby než do sebe něco dostanete. Doopravdy bede hodně unavení, nebudete soustředění a nic se vám nebude chtít dělat. A pak se divíte, že jste unavení když do sebe nic ráno nedostanete. Radši si určitě deset minut zaspíte než aby jste měli čas na snídani. Jenom vám řeknu bude to mít vliv i na vaši pleť a na vlasy. Snad holky nechcete aby vám začali padat vlasy jenom kvůli deseti minutám. Ještě jedna věc Když budete vynechávat snídani tak budete jenom obědvat tak budete asi celkem tloustnout, protože oběd má být bohatý na tuky. A pak si nesťežujte že jste tlustí.

Takže bych vás ráda poprosila aby jste se nad tím zamysleli a začli pořádně snídat. Nechci vás do ničeho nutit, ale zamyslete se nad tím. Tak good luck.
Tee

Několik věcí co nesnášíme na rodičích

27. prosince 2014 v 1:15 | Tee |  Svět kolem nás
Tak tuhle situaci budete hodně dobře znát. Bude o věcech co nesnášíme na rodičích a co by doopravdy neměli dělat, protože to doopravdy nesnášíme.
Tak jednu s věci kterých sem si všimla je neustále vypravování historek, kterou jsou pro ně krásnou vzpomínkou, ale pro nás je to hodně ponižující. Jedna moje kamarádka se s touhle situací setká pokaždé co si někoho přivede někoho na návštvěvu. Ano já jsem tam byla hodně často a tak těch historek znám už hodně. Ale hodně těch historek bylo právě hodně nevhodné aby je slyšel i někdo jiný. Ano já jsem se to mu akorát zasmála, ale moje kamarádka byla vždcky úplně rudá a hlavně svojí mámu několikrát okřikovala ať už nic neříká. Já jsem si to samozřejmě nechala pro sebe nechtěla jsem jí ponižovat před ostatními kamarády nebo kamarádkami. No já jsem se s tím buhužel setkala také. Je to hodně hrozné. A není to hodně fér a když něco řekneme o nich tak je to najednou špatně a nebo se vymluví na to že si to nepamatují. Já jsem třeba jednou byla nakupovat v Liberci a potom jsem přijela domů. Věděla jsem že můj táta šel do hospody a chtěla jsem na něj počkat, ale usnula jsem a nednou jsem slyšela klíče. Tak jsem za ním šla. Samozřejmě byl celkem opilý. A rozbil talíř a nenechal si vysvětlit že jeden seriál už skončil. Dokonce jsem na něj i prý křičela, ale nebylo to tak. No a když jsem to říkala jeho kamarádovi tak to najednou nebyla pravda, že tohle nikdy neřekl, ale když on vyprávěl něco mému příteli nebo kamarádkám tak to byla najednou pravda.

Jejich poučování. Panebože jako kdyby jsme to už nevěděli. Tak snad když nám to řeknete několikrát. Ano v té hlavě to je, ale neznamená to, že si prostě tu vaši radu vezmeme k srdci. Vždycky jste tak strašně naštvaní když si tu radu nevezmeme k srdci. Ale jedna věc je to náš život. Nějaké věci jsou pro nás samozřejmě důležité, ale my si to samozřejmě chceme uvědomit sami. Pořád nám říkate ať máme vlastní hlavu. Ale když by jsme se měli řídit jenom podle vás tak už ani svoje myšlení nemáme, protože budeme mít plnou hlavu jenom vašich rad. Radši se budu něčemu učit sama než aby mi do toho někdo pořád kecal. Třeba nesnáším řeči jako: ale takhle by to bylo mnohem lepší, ale proč to děláš takhle, ne radši od toho jdi pryč já to zvládnu lépe.

Jejich řeči ohledně oblečení. Všichni to moc dobře známe. Proč nám říkají i jak se máme oblékat. Máme snad vlastní styl. A jedna věc kdyby mě měli oblékat rodiče tak svůj styl ani nedokážu vyjádřit, protože jsem si to nevybrala sama. Ano s mámou je vždycky něco jiného. Ale co se týká otců je to něco hrozného. A když vám koupí něco sám od sebe. Buť vám to není, nebo se vám to nelíbí. Takže radím tatínkům kupujte prosím jenom ponožky aby jste se nesekli a nekoukali na kyselé obličeje. Radši nám dejte peníze nebo půjdete nakupovat s námi jinak to nevidím.

Pořád jsme v jejich očích děti. Ano jsme jejich děti, ale nebudeme pořád děti. Jako třeba, ty budeš pořád moje malá holčička. Tyhle slova nenávidím. Nebo když mi někdo řekně Kristýnko. To si prostě představím jenom jak jsem ještě malá. Konečně jsem všechny členy rodiny naučila aby mi říkali Týna. Ale jak už jsem psala o tom, že nebudeme pořád děti. Je to pravda. Jednou mi můj táta řekl, že pojď půjdeme se koukat na pohádky. Sakra co mu hráblo. Mám svůj plán a chtěl dokonce aby jsem se vykašlala na ty plány. Ano moc jsem doma nebyla, ale byla jsem puběrťačka měla jsem být doma s otcem a koukat se na kreslené pohádky nebo jít s kamarádkou ven? Jasně jsem si vybrala tu druhou variantu. Mě je úplně jedno jestli jsem se ho tím nějak dotkla, ale já už doopravdy nejsem dítě a nechci aby se tak ke mě někdo choval. Ano někdy uvažuji jako dítě, ale to asi každý.

Když se začnou chovat trapně, ale myslí si že se chovají normálně. Když jsem ještě bydlela u otce tak jsem si zapla jako vždy písničky a poslouchala jsem je. A co jsem neviděla můj otec začal tancovat. Ať si raději tancuje někde jinde. Pro mě je to celkem nepříjemné když někdo kolem mě tancuje a já si třeba dělám něco do školy. Já tohle prostě nepochopím. A když jsme mu řekla ať toho nechá tak mi řekl ne já toho nenechám protože já si můžu dělat co chci.

Musí mít poslední slovo. Znáte to ne? Když jste se někdy s rodiči hádali. A byl tam jeden zásadní problém najednou jsme byli drzí. Ale když si to tak vezmete říkají nám že máme mít vlastní názor a najednou jsme drzí? Tak to řeknu už jenom jedno tak tohle není vůbec logické. A nebo když musejí mít poslední slovo. Radši budu jenom sedět a poslouchat vždycky se to stejně točí jenom kolem jedné věci, ale jinak řečené. Nechám je aby se vypovídali aby měli klid v hlavě a jdu si svojí cestou.

Tohle je jenom pár zásadních věcí co mě na rodičích irituje. Tak snad jste na tom lépe než já. Tak good luck.
Tee

Bohužel je bereme jako zrůdy

26. prosince 2014 v 21:37 | Tee |  Svět kolem nás
Tento článek bude o celkem vážné tématice. Ano měla jsem takové kamarády které tento typ lidi měli za zrůdy, ale uvědomte si že oni za to nemohou.
I taková holčička pro někoho může být zrůdou. Jenom kvůli tomu, že nevypadá jako normalní holčička. Má totiž downuw syndrom. Těmto lidem se většinou říká mongolové. Ani nevím proč. Mají hold jiné rysy než normální rysy. A to je právě to proč někteří lidé je považují za zrůdy. Zase jsme tady u strachu. Když vypadá někdo jinak tak se ho většinou chceme zbavit, protože nevíme co si o nich máme myslet. Ale stačí snad někoho poznat a né je odsuzovat. Tenhle typ lidí radši dáváme do ústavu. Ano mají se tam asi lépe, protože jsou mezi lidmi co jsou tak nějak stejný jako oni. Al stejně kdyby jste někoho viděli na ulici a měl tento syndrom asi by jste se na něj koukali trochu divně. A neříkejte že jste to nikdy nudělali. Já jsem to přestala dělat a proč vám povím zachvilku. Nemůžeme přeci někoho odsuzovat jen kvůli tomu že vypadá jinak. To by jsme mohli koukat takhle na všechny protože všichni jsme vzhledem jiný, ale tady se jedná o to, že mají něco prostě něco navíc než ostatní lidé. A když se narodí takové dítě je jasné že nemájí moc velkou šanci na normální život, ale snad by jsme se na ně mohli koukat normálně a né se jich bát. A nebo se jich ani nebojíme, ale prostě když jsou jiní tak se prostě pomlouváme a odsuzujeme je. Moc to nechápu, ale je to prostě tak. A vůbec to nesouvisí s dikriminací, ale se strachem. A není to stejné jako s romi. Oni mají jenom jinou barvu pleti, ale tyhle lidi jsou odlišný skoro ve všech směrech. Chtěla bych vidět jak si třeba poradí někdo kdo zjistí, že má takovou poruchu že němá tak vyvinuté myšlení jako ostatní a pořád se bude chovat jako malé dítě. Kdo se o něj postará asi nikdo, protože rodiče tady bohužel nebudou napořád a také kdo by takového člověka chtěl za partnera. Nikdo ani já né. Nemyslím to zle, ale připadalo by mi to, že by jsem se pořád o něj starala jako o dítě. A každá holka chce aby o ní bylo postaráno.

Proč už takové lidi neberu jako zrůdy. Sama mám dva postižené sourozence. Moje sestra má autismus. To je nemoc která vyžaduje určitý režim a jste upnutí na jednu věc. Moje sestra je upnutá na knížky. Sice jí nezajímá obsah, ale prostě i když jde spát potřebuje mít vedle sebe aspoň jednu. A když jsme šli do trafiky tak i časopisy bere jako knížky. Jsou tam písmena tak je to celkem normální ne? Ale nejhorší je když nedostane to co chce. Samozřejmě potom začne dupat. No ale o na za to nemůže prostě se tak už narodila. Není to tím že by byla rozmazlená, ale je na ty knihy prostě upnutá a tak si chce rozšířit sbírku. Ano o těchto dětech se říká že jsou hodně chytré. Ano je to tak moje sestra je chytrá. Ale na co jí to bude když se na ní skoro všichni koukají jako na zrůdu? A ještě k tomu má asi osm dioptrií takže skoro nevidí na jedno oko. A nejhorší asi co je, že ani neví kdy vás něco bolí. Ona nemá prostě cit jako normální děti. Takže když mě objímala tak mě skoro uškrtila ano byla jsem celkem překvapená, ale stačilo jí říct opatrně a zmírnila. A já vám něco řeknu je to hodně hodná holka a nikdy nic neudělal schválně. Nikdy by jsem jí za nic neviměnila i když se skoro nevidíme jsem rádá i za tu chvíli co se vidíme a vím, že z ní vyroste krásná holka.

A můj brat je upoutaný na invalidní vozík. Je mi ho hodně líto, protože nikdy nezažije takové dětství které si zaslouží. Chtěla by jsem ho vidět běhat za míčem. Sport on miluje, ale jedině kde si ho může zahrát je na herní konzoli. Je to hodně smutné. I jeho vlastní otec ho vlastně ani nechtěl. Ne nemáme stejného otce. Když jim řekl doktor že nebude chodit, tak jeho otec řekl co si o mě lidé pomyslí když s ním půjdu po ulici. Panebože co to má jako být. Je to snad jeho dítě. Sice s postižením, ale je to pořád jenom dítě. A jako kdyby za to lidé mohli. Když se tak někdo narodí tak za to nemůže. Je to prostě v genech. Já s nejmadší brácha nemáme žádné fyzické vady, ale je jasné že nás něco dušebního určitě postihne. A nikdy nevíte kdy se taková nemoc může projevit.

Ale co je asi nejhorší je že kolem druhé světové války se pořádali přehlídky zrůd. Tak zváné Freak Show. Kdo zná American horror story tak moc dobře ví o čem mluvím. Jenom ti lidé byli jiný a hnedka je strkali do syrotčinců a později do blázinců. Ale nevím jestli se tam zrovna v té době měli lépe. Určitě jste někdy slyšeli o vousaté dámě. Tak co někomu narostli vousy, ale kdo by mohl chápat to, že ženě narostly vousy. Nikdo to nechápal. Tak jí radši strčili tam kde by se měla cítit jako doma a mezi svými. A nejlépe se na takové lidi dali svádět vraždy. Prostě byli jiný a tak je jasné, že budou i jiní uvnitř že budou zabíjet jenom oni. Ale většinou to bylo jenom obvinění a když se na ně někdo kouknul hnedka nabyl dojmu, že už to tak bude, protože je ten člověk jiný. Tyhle lidé byli a budou asi odsuzovani do konce naší existence a je to celkem smutné.

Hodně lidí se na takové přehlídky zrůd chodilo koukat. Asi jenom kvůli tomu aby zjistili jak si příroda mlže vyhrát s lidským osudem. Ale v co jenom doufám, že takové přehlídky už zmizeli a nikdy už nebudou součástí naší kultury. Tak doufám, že takové předsudky nemáte. Tak good luck.
Tee

Neignorujte svůj hlad

26. prosince 2014 v 19:46 | Tee |  Postava
Tak tento článek by vás měl trochu poučit o tom, že by jste neměli ignorovat svůj hlad. Není to pro vás dobré a také se dozvíte proč.
Je celkem důležité aby jste něco jedli když máte hlad. Je to skoro stejné jako když vám dojde benzín nebo nafta v autě. Ale pro vás je hodně důležité aby jste dojeli k benzínce a natankovali. Protože kdyby jste nenatankovali tak by jste nikam nedojeli. Jaktože váš hlad ignorujete? Že nemáte zrovna nic dobrého k jídlu? To nikdy není pravdy. Vždycky je doma něco co by jste si mohli dát. I když nemáte chuť třeba na ovoce tak si ho dejte. Protože vaše tělo také potřebuje palivo aby mohlo normálně fungovat. Já když mám hlad tak ho někdy ignoruji ale nedělám dobře, protože pak se cítím unavená a nechce se mi nic dělat.

Co se stane když svůj hlad budete ignorovat? Stane se to že nic nebudete dělat nic naplno. Budete unavení a vám se nic nebude chtít dělat, ale proč by jste neměli nic dělat. Je přeci tolik věcí co můžete dělat. Ale když máte hlad tak se vám do toho nechce. Ale když si vezmete i něco malého třeba rajče nebo hrušku tak najednou budete plní energie. Hlavně to že nebudete plní energie.

Hlad je vlastně varování, že vaše tělo nemá už z čeho čerpat. A jak jsem už psala i když vaše auto ukazuje, že už nemá žádný pohon tak nikam nedojede. Ale když nedáte žádné palivo svému tělu tak zase nikam nedojdete vy. Dneska jsem šla nakupovat a najednou mi bylo nějak divně. Motala se mi hlava a skoro jsem ani do toho obchodu nedošla. Pak jsem si řekla tak si koupím něco malého k jídlu. Hned co jsem to dojedla bylo mi hnedka lépe. I když to nebylo nic moc velkého tak mi to stejně pomohlo. Hlavně nic takového nedělějte aby jste potom nebyli zbytečně vyčerpaní. Potom se můžete cítit jako zombie. A to snad nechcete. A i když nemáte zrovna žádné peníze tak si sebou radši doma něco vezměte. Jinak by jste nemohli třeba dělat něco naplno.

A myslíte, že jsem to nezažila. Jednou jsem byla v práci a tam se nakonec dohodli, že půjdeme do jiné firmy něco kontrolovat, ale neměla jsem čas si nic dát, ale aspoň jsem se mohla napít kdy jsem chtěla. Bylo to dost špatné že jsem skoro celý den nejedla. Byla jsem hodně unavená a trvalo mi všechno déle. Nebyla jsem skoro vůbec na nic soustředěná. Radši jsem všechno kontrolovala dvakrát aby jsem si byla jistá. A když jsem konečně přišla domů tak jsem se najedla, ale nepřehnala jsem to aby jsem zase nebyla přecpaná. Aby jsem si potom ještě něco mohla dát. A to bylo asi jednou co jsem ignorovala hlad a nebylo to nic moc dobrého.

Hlavně neignorujte svůj hlad není to nic pěkného. Snad to neděláte. Tak good luck.
Tee

Jsme opravdu rasisté?

26. prosince 2014 v 18:23 | Tee |  Svět kolem nás
Tak prosím tento článek nemá vyznít nějak urážlivě, ani rasisticky. Je to jenom můj názor. Jestli jsou romové vůbec diskriminováni nebo jsme objetí my.
Teď vám napíšu pár případu proč společnost tomů ani moc nevyhledávám. Né že bych byla rasista, ale já osobně se bojím že mi něco udělají. Jednou jsem šla domů a měla jsem v uších sluchátka. Takže jsem moc ani neslyšela co se kolem mě děje. Šla jsem jednou uličkou kterou moc lidí nechodí, ale díky té uličce jsem rychleji doma. Byly tam dvě romky a pořád se někoho ptaly na cigaretu. Šla jsem kolem nich a samozřejmě se ptali i mě, ale já jsem si je zrovna zapoměla doma. Nebyl to naschvál ale šla jsem si jenom pro pití takže jsem kouřit nepotřebovala. Já jsem řekla: ,,Nemám hele." Ale co se nestalo měla jsem zrovna rýmu takže mi nebylo ani moc dobře rozumět. A jedna z nich si myslela, že hned říkám nemám vole. Vidíte co může způsob neškodná rýma? Všichni si můžou myslet, že jim nadáváte. Druhá se zamnou rozeběhla a normálně mě chtěla kopnout a hned měli řeči plnou hubu, že na mě pošlou celou rodinu jenom, že mi neruzoměla. To mi celkem nepříjde ani hezké. Kdyby si to nechala aspoň vysvětlit, ale pořád si stála za svým. A já jsem tady byla ta rasistka já jsem jim nic neudělala a hned jsem byla rasistka. Bylo to vhodné? Byly ty dvě dívky diskriminovány? Já by jsem řekla, že já jsem byla tou obětí né oni když mě chtěli i kopnout.

Dalšší připad se stal asi před třemi nebo čtyřmi lety. Byli jsme si sednout k jednomu rybníku. Byly jsme tam tři já, kamarád a kamarádka. Seděli jsme tam na dece a jenom si tak povídali. Spíš jsme blbli no. A najednou přišla partička romů, ale byli celkem mladí oproti nám. Přišli k nám a hnedka jestli jim nedáme napít a přitom jsme tam ani pití neměli a chtěli po nás půjčit peníze. Kde jsme je asi měli vzít když jsme si šli jenom sednout. Kamarád radši nic neříkal. Seděl a čekal jestli se bude něco dít dál. Já jsem jim řekla, že nic doopravdy nemáme. Jedna z nich hnedka, že jim určitě lžeme a něco máme. Kamarádka už nemohla vydržet jak pořád říkájí že něco máme a ať jim to hnedka dáme. Tak se začali hádat. Já s kamarádem jsme radši vzali deku a tašku kde jsme měli akorát opalovací krém a naše věci. Šli jsme od nich dál. Ale kamrádka nechtěla jít protože to s nima ještě nevyřešila. Ale najednou se stalo něco dost hnusného. Kamarádku strčili do vody. Nic jim neudělala a nic ošklivého jim neřekla, ale teďka jsme nevěděli co s kamarádem měli dělat. Co kdyby nevyplava? Přece by to byla vražda. Já jsem přiběhla k molu kde jsme seděli a koukala jsem se pát vteřin jestli vyplave. Nakonec naštěstí vyplavala. Kamarád je nakonec poslal ať jdou pryč jinak zavolá policii. Samozřejmě jsme byli hnedka rasisti. Ne nebyli přece naši kamarádku mohli zabít. S kamaradém jsme snad byli svědkové. Radši šli, ale pořád něco říkali, že to ještě není všechno. Nic jsme jim neudělali a hodili mojí kamarádku do vody. Je to normální?

Poslední případ co se mi hodně nelíbil tak je tento. S přítelem jsme jedli u jednoho stolu. Já jsem ještě nedojedla a on si šel koupit ještě něco k jídlu. Já jsem tam seděla a najednou ke mě přišli dva malý romové. Já jsem se jednom koukala a nevěděla jsem co po mě budou chtít. Chtěli po mě peníze, ale já sebou nenosím peníze, když je mám na kartě. Já jsem jim slušně řekla, že žádné nemám. A hnedka že zase lžu. Já jsem se na ně jenom podívala a zeptala jsem se jich jak to mohou vědet když neviděli mojí peněženku. Odpověděli mi, že když jím musím mít u sebe nějaké peníze. Já jsem jim řekla, že jsem byla na oběd pozvána. A hnedka chtěli vědět od koho. Já jsem jim řekla, že můj přitel se zachvíli vrátí. Je to ale nezajímalo normálně mi plivly do jídla. Potom přišel můj přítel a poslal na ně ochranku. Sice to bylo už asi moc, ale co mi mají co plivat do jídla. Dokonce tam ani nesměli. Taky jsem byla objetí já a né oni.

Celkem mi příjde taky nefér, že když má romská rodina devět dětí dostává hnedka strašně moc peněz a přitom když někdo normální pleti má ten samý problém tak mu ani korunu nedají. A na co dostávají ty přidavky? Jenom kvůli tomu, že by jsme hnedka byly rasitsté kdyby jsme jim nic nedali. Ale uvědomte si, že mi chodíme normálně do práce a oni si stěžují, že je nikde nevezmou, ale když se chovají tak jak se chovají tak se namají čemu divit. Pořád si myslejí, že jsou něco víc. Pořád vám vyhrožují, že vás zmlatí a když to udělají a vy skončíte v nemocnici stejně z toho ten dotyčný vyvázne bez úhony. Tak my je diskriminujeme? Jasně a není to náhodou naopak? Kvůli nim nedostáváme takové peníze jaké by jsme dostávat mohli. A přitom kdyby se chovali slušně tak by to bylo trochu lepší jak pro nás tak i pro ně.

Hlavně se diví, že máme o nich předsudky. Ale když vidíme všechny a jenom jeden z nich je normální a umí se chovat co si potom máme myslet. Podle mě se ani nemají čemu divit co si o nich myslíme, protože když víme že jsou ošklivý na nás a jenom jeden z padesáti je v pohodě dá se snim normálně bavit. Jak máme hldat pořád toho jednoho. A přitom by jsme si našli jenom asi deset kamarádů romského původů. Já mám pár kamarádek s romským původem jsou normální, ale to je zase jenom výchovou.

Takže tohle je prostě můj názor nejsem rasista, ale tohle není normální. Neberte to rasisticky. Tak good luck.
Tee

Jak se z člověka může stát zrůda

25. prosince 2014 v 21:00 | Tee |  Svět kolem nás
Tak sice ten příběh co tady budu psát jako příklad je ze seriálu, ale je založen na skutečné události. Tak si dejte na to pozor, protože je to celkem nebezpečné.
Tak tohota klauna můžete znát z American Horro Story. Ale jestli tento seriál neznáte já vám to objasním. Tak tento člověk byl klaun u cirkusu, ale byl příliš hodný. Měl rád děti, ale né tím způsobem, že by je znásilňoval nebo něco takového. Spíš byl taky takové díte. Rozdával balonky apodobně. Ale ostatní co byli v cirkuse tak ho obviňovala z toho, že děti znásilňuje, ale já bych řekla že na to byl až moc hloupoučký aby se něčeho takového dopustil. A pořád říkal, ale máma říkala, že jsem dobrý klaun. Já bych řekla byl to dobrý klaun, ale taky by jsem nebyla ráda kdyby mě obviňoval z toho že znásilňuji malé děti. Tak tomuto muži trochu přeskočilo, ale pořád chtěl těšit děti. Začal vyrábět vlastní hračky a chtěl je prodávat, ale nikdo si je nechtěl koupit. Tak mu přeskočilo trochu více a chtěl spáchat sebevraždu, ale to se mu nepovedlo. Měl hrozné zranění. Neměl vůbec rty. Tak se nalíčil a vzal si masku a hned chtěl být zase klaun. Ale ani na přehlídce zrůd se mu nedostávalo takové pozornosti jako před tím od dětí. Všichcni se ho jenom báli. Nebyl spokojený s tím jak žije a tak mu přeskočilo co nejvíce to šlo. A tak začal unášet děti a zabíjet všechny kolem co se mu nelíbili. Dělal jim představení nosil jim hračky a jenom jim chtěl ukázat představení a aby se jim líbilo. Samozřejmě že z nej děti měli strach protože se k nim nechoval tak jak by měl. Ale už to v hlavě měl tak pomotané, že asi už zapoměl jak se má k dětem chovat. Projít si takovým životem taky by jsem asi zapoměla jak se mám chovat dobře k lidem když se ke mě lidi nechovali jak by jsem si zasloužila a využívala toho, že jsem až moc hodná.

Nemyslete si že se tohle nemůže stát normálně. Když vás někdo bude pořád stresovat a dovede vás do takového stavu, že chcete spáchat sebevraždu. Není to nic dobrého. Já nejsem už na lidi tak hodná jak jsem byla, protože proč bych měla být na nějaké lidi hodná když oni na mě nejsou. Já bych řekla že ty lidi si to zaslouží, protože jak oni na vás tak vi na ně. To je celkem fér ne? A když je to služba za službu tak je to celkem výhodné, ale řadši to nepřijímejte protože se vám ta služba nemusí oplatit.

V každém člověku je něco zlého. A nikdy nevíme kdy to může vyjít napovrch. Není to nic hezkého když se ve vás probudí ta zrůda. Já jenom doufám, že ta zrůda co je ve mě se nikdy neprobudí. Nechtěla bych vidět co by se potom mohlo stát. A můžu být jenom ráda, že mě nikdo takhle neobviňuje tak jako toho pána. A alespoň nejsem tak zbytečně moc hodná aby mě mohli lidé využívat a nemohou semnou tak manipulovat. Takový život je celkem na nic, protože to ani není život. Nechte sebou manipulovat a uvědomte si to. Když si to neuvědomíte můžete spadnou celkem do velké deprese, protože si z vás budou dělat akorát legraci a to také není nic pěkného.

Tak snad svámy nikdo nemanipuluje a nechte tu zrůdu ve vás radši spát aby se nestalo něco takového, vím nemusí to zajít do takových extrému, ale není to nic pěkného. Tak good luck.
Tee

Omezuji fast food a proč?

25. prosince 2014 v 20:19 | Tee |  Postava
Tak jak už vám článek může napovědět tak jsem se rozhodla omezit fast food česky rychlé obšerstvení. Proč jsem se tak najednou rozhodla tak se dozvíde dále v článku.
Tak jak jsem se zmínila na stránkách tak jsem dostala k vánocům Boody book od Cameron Diaz. A rozhodla jsem se omezitv fast food. No jasně teď si budete myslet, že je to jenom kvůli tomu že to řekla nebo spíš napsala Cameron Diaz, ale je to jenom kvůli tomu, že nechci mít pleť jako nějaký teenger který prochází pubertou. No myslíte si, že jídlo má vliv jenom na naší váhu, ale není to tak. Má celkem i vliv na naší kůži. Takže by se dalo říct jestli jíte pořád jenom z rychlého občerstvení a máte problém s akném tak už si můžete smazat s deního režimu vymazat mazání krémem a nebo brát nějáké prášky. Sice jsem nevěděla, že to má vliv na naší kůžu, ale je to prostě tak. A uvědomila jsem si to celkem asi pozdě. No sice jsem neměla akném velké problémy tak to bude asi tím, že jedla jenom to co mi uvařili a do fast foodu jsem si zašla jenom někdy a to s tátou. No takže to taky nebyla žádná sláva. Protože jsem toho stejně neměla dost. A je to jenom dobře.

Jediný fast food co jsem tak nějak navštěvoval bylo KFC. No mě to nemůžete vzít, protože miluju kuřecí maso. Do jiných jsem nechodila snad vůbec. Pro mě ja to asi jenom dobře, ale když jsem si přečetla, že to má vliv i na akné, že máte mastnější pleť tak to radší budu jíst něco jiného než aby jsem za to platila tolik peněz a skoro se z toho ani nenajedla. Akorát se potom cítím unavená. Nehorší co asi je když si na takové občerstvení zvyknete. Pořád budete jíst jenom tam. Není to pro vás vůbec dobře. A neptejte se mě proč. To snad ví každý, že mastná jídla nemají dobrý vliv na naše srdce a na naší váhu. Mám jednu známou která pořád jí v takových občertveních a pořád říká, že chodí do posilovny. Ale potom si dá vždcky nějákeý to menu. Tak co to má za logiku? Jako když jsem viděla nějaké obrázky na facebooku kde si objedná nějaká doslova tlustá ženská dvě meny plus velké hranolky a spoustu něčeho jiného a dají si k tomu dietní colu. To je taky logika spíš na přes držku.

Nechci vám nic dávat do hlavy, že by jste neměli nikde jíst. Samozřejmě je to jenom na člověkovi kde a co bude jíst. A já také neříkám, že si občas nedám něco v KFC. Tenhle článek je o tom že to chci co nejvíce omezit. Ano stěžovala jsem si že nemohu přibrat, ale takhle ne. Protože by to nebylo dobré pro mé srdce. Radši budu jíst něco jiného po čem přiberu než aby jsem měla problém ještě s pletí a musela by jsem potom používat více make upu. No tak snad si z toho něco vezmete jak holky i kluci. Nikdy vás nechci přesvědčovat jak máte žít, ale jenom se svámi chci podělit o to co si myslím a třeba semnou budete souhlasit a nebo taky ne.

Tak snad žádné takové problémy nemáte a nikde se nepřejídáte. Tak good luck.
Tee

5 důvodů proč je milovat a 5 důvodů proč je nenávidět

24. prosince 2014 v 13:36 | Tee |  Svět kolem nás
No tak asi moc dobře víte o co se bude jednat. Pět důvodů proč milovat vánoce. A pět důvodů proč je nenávidět. Určitě máte také něco proč je nemáte rádi.
Tak já by jsem radši začla proč je milovat. Tak první důvod je asi ten, že jsem oblklopená všemi co mě mají rádi. Můžeme si jen tak v klidu posedět. Koukat se na pohádky. Ještě řekněte, že se o vánocích na pohádky nekoukáte. Já se třeba osobně těším až pojedu k dědovi. Sice se tam sejde skoro celá rodina, ale to by měla být podstata vánoc. Ale taky jsem zvědavá jak budou mít ozdobený stromek.

No další důvod je ta vánoční atmosféra. Hlavně že jsou kolem ty vůně. Když jdu třeba po náměstí. Ty sladkosti, jo to je něco pro mě. Ale tak stejně to voní doma. Třeba po řízkách, po cukroví. No se mi taky na vánocích líbí. A nejlepší asi je, když si koupíte svíčku s vůní vánoce. A to je prostě bomba. Krásně to provoní celý pokoj. A klidně každý den se můžete cítit jako o vánocích.

Další důvod proč mám ráda vánoce jsou samozřejmě dárky. No jo ještě řekněte, že se na ně netěšíte jenom kvůli dárkům No co se dá dělat no. Ale tak co. Je to takový bonus k narozeninám nebo k svátku ne? A hlavně ty dárky dostávají všichni takže se nikdo nemusí cítit odstrčeně.

Další důvod je, že skoro celý den prostě dávají pohádky. A ještě lepší je, když je dávají bez reklam. No jasně těším se tenhle rok na Já padouch. Jásně každej den se na to můžu kouknout na notebooku. Ale jako vždycky budou dávat Tři oříšky pro Popelku a další pohádky. No tak snad budu na to mít nějaký čas se kouknout na ty pohádky co jsem chtěla. A nejlepší jsou asi pohádky které můžu sledovat s hrnkem čaje nebo s latte.

Další a poslední důvod proč mám ráda vánoce je, že můžete ozdobit celý byt. No já strašně ráda zdobím vánoční stromeček. Nebo když světýlka můžu dávat na okno a tak podobně. Prostě ta vánoční výzdoba je taky trašně pěkná, ale co to dá práce, ale zase je pak hezké se na ní dívat ne? Tenhle rok jsem ale nezdobila já. Prostě mi to bylo sprostě ukradeno, ale aspoň ty dárky jsem si zabalila sama.

No a teď pro je nemám ráda. No první důvod by byl, že všude v obchodech jsou stromečly tři měsíce před vánocemi. Nebo, že už v září jsem našla v obchodě advetní kalendář. Panebože co to? Snad by se to mohlo dát až na konci listopadu ne? Tohle doopravdy nikdy nepochopím a ani snad pochopit nechci.

Další důvod je, že je všude strašně moc lidí. Já prostě nemám ráda hodně lidí na jednom místě. A nejhorší jsou fakt důchodci, který se postavý do prostřed cesty a začnou si povídat o vánocích, ale sakra v obchodě se má nakupovat a né si povídat o tom jak prožili vánoce před desíti lety ne? Na to snad mají autobusy. Ale nejhorší je když se nemůžete nikam dostat. Tohle je fakt hodně velký důvod proč nemám ráda vánoce.

Všude je Santa Claus. Jasně já to chápu taky se to týká vánoc, ale musíte uznat když všude je jenom Santa tak zachvilku nebude Ježíšek. Tohle má být taky naše tradice. A né jenom americká. Celkem mě to mrzí, že už se Ježíšek vytrácí a pořád vede jenom Santa. Nevím je to prostě takové divné. Ať si roznáší dárky v americe, ale ať ho necpou i sem. Je to snad naše tradice a skoro každej barák má na okně Santu. Tak mě to prostě nejde do hlavy.

Další věc co nemám ráda na vánocích je, že jsem skoro 24 dní ve strašném stresu. No kvůli tomu, jestli jsem vybrala ten dobrý dárek. Jestli mám koupené všechny dárky. Do kolika všude bude otevřeno kdyby jsme náhodou něco neměli. To je prostě taková klasika. Stres mám taky z toho, že nemám ráda překvapení a čekám prostě kdo mi co dá k vánocům. Jasně o tom vánoce nejsou, ale ještě mi řekněte, že nejte zvědavý.

Poslední důvod proč nemám ráda vánoce je že všude se každej chce fotit. Já prostě nemám moc ráda focení. Teda pokud si o to sama neřeknu. Ale to je fakt divný každej rok se fotit na tom samém místě a prostě třeba deset minut sedět a čekat než to někdo nastavý a potom když se někomu ta fotka nelíbí tak se musíme fotit ještě jednou. Já vím tohle k vánocům moc nepatří, ale dělá se to u nás každej rok takže je to naše taková "tradice".

Tak tohle by bylo asi všechno. Tak já vám přeci krásné vánoce a svátky. Ale články budou tenhle týden pořád. Ale zejtra nevím no. Jedu k dědovi tak snad něco napíšu. Tak good luck and Merry Christmas.
Tee

V co věřím

23. prosince 2014 v 0:17 | Tee |  About Tee
Tak rozhodla jsem se vám zase něco napsat o sobě. Aby jste věděli i v co věřím. Tak snad budete vědět co tím myslím. A doufám že se vám to bude líbit.
Už podle obrázku jste mohli poznat, že se jedná o karmu. A v tu jsem začala také věřit když jsem byla u mámi, když jsem začala od znovu. Potřebovala jsem v něco věřit aby jsem byla vždycky v klidu a říct si třeba. Ale tak co karma mu to vrátí. a bylo celkem překvapivé, že se to i stalo. A v karmu jsem začala jenom věřit díky jedné věte kterou máma řekla. Neboj se ono se mu to vrátí. Nic nemusíš dělat. No tak jsem to nechala a bylo to tak. Ano je spustu věcí v které se dá věřit. Třeba v boha. Ale to nikdy nebylo pro mě.

Někdy se mi dokonce stalo, že mi někdo řekl že jsem strašná potvora. No nejsem zase takovej andílek. Ale mám na to vždcky jednu jednoduchou odpověd. Já jsem jenom prostředkem karmy. A proč ne. Vždycky se to tomu člověku musí nějak vrátit ne? A i když jsem byla úplně na dně. Tak jsem věděla, že mi to karma nějak vráti. Jsem ráda za to co teď mám. A vždycky si řeknu. Konečně mi to karma vrátila. Samozřejmě jsem nebyla vždycky hodná. Ale taky se mi to vrátilo. No jo co se dá dělat. Nikdo není dost dokonalý na to aby dělal všechno podle daných pravidel ne?

A kdyby jste náhodou nevěděli čemu máte věřit zkuste karmu. Já vím může to znít hloupě. Ale mě to celkem vychází. Nikdy se nelemte hlavu tím, že když vám někdo ublížil a nic se mu neděje a naopak se mu daří ono to jednou příjde. Jenom se musíte počkat na to až on nebo ona bude na tom bodě jako jste byli vy. Já vám řeknu třeba jeden příklad. Chodila jsem s jedním klukem. No rozešel se semnou. Ale tak zjistilo se, že čeká dítě s jinou holkou. Ale největší fail na tom byl, že to dítě ani není jeho. Ale stejně se o něm musí starat. Možná vám to nepříjde jako karma. Ale mě to stačí. Nechtěla by jsem se starat o dítě co není moje a přitom ani nevím o tom, že je to někoho jiného.

Tak snad jsem vám přiblížila něco o sobě. Tak good luck.
Tee

Jak začít znovu

23. prosince 2014 v 0:01 | Tee |  Sebevědomí
Ano poslední dobou nemám moc nápadů o čem moc psát, ale vám to ani nepříjde protože teď píšu celkem dost. Ale to je jenom kvůli tomu, že slyším nějakou písničku a hnedka si na něco vzpomenu.
Každý zvás si asi myslí, že není moc jednoduché začít znovu. Ale někdy se vám naskytne příležitost jak najednou začít úplně od nuly. No já jsem k tomu aspoň příležitost měla. No na základce to semnou nebyla žádná sláva. Ale to bylo spíš tím, že jsem byla prostě jiná než ostatní. Tak co všichni mi říkali, že když je šlověk jiný tak je to dobře, ale asi nevěděli to, že když je člověk jiný tak je většinou terčem šikany. No ale bylo celkem smutný, že holky mě jenom pomlouvaly, ale to mi bylo celkem jedno, ale kdo mě někdy dokonce i mlátit byli kluci. No nevim jestli se tomu dá říkat kluci. Protože by kluci holky neměli mlátit. A proč mě vůbec neměli rádi? No bylo to celkem jednoduché. Nechovala jsem se jako oni, neoblíkala jsem se jako oni. Prostě jsem nechtěla být stejná. Přece je lepší být originální než být jenom ovečka z jednoho stáda. A taky se mi líbili jiné filmy, jiná hudba než jim. Ano kvůli tomu jsem byla vyřazená z kolektivu. A ještě když jsem se bavili o tom kdo je extrovert a introvert tak si dokonce stěžovali, že se snima nebavim. Ale proč by jsem se měla bavit někým s kým si nerozumím a kdo mě ještě k tomu sprostě pomlouvá. No to by mi bylo jedno, ale mě spíš štvalo že mě ani neznali a přitom si stěžovali na mě. A nevíc mě celkem dopalovalo, když se pohádali se svojí nejlepší kámoškou tak najednou přilezli ke mě a k jedné mé kamarádce. No to je asi všechno z toho jak jsem to měla na základce.

Ale když jsem po deváté třídě jela k mámě do německa. Najednou jsem se začala vnímat celkem jinak. Dalo by se říct, že ten pobyt u mámi mi celkem i zvednul sebevědomí. Dokonce jsem se nechala obarvit na blond. Nikdo mě potom skoto nepoznal. Dokonce mi o to šlo aby mě nikdo nepoznal, protože jsem s lidmi ze základky už nechtěla mít nic moc společného, teda až na tu jednu kamarádku. Bylo to léto potom co jsem měla nastoupit na střední. A když jdete do nového kolektivu je to dobrá příležitost začít od znova. No jak už jsem zmínila nechala jsem se ostříhat a nechala jsem se obarvit na blod. Změnila jsem i trochu image. Přestala jsem nosit tmavé barvy. Dala jsem přednost světlejším. Začala jsem se i trochu vís malovat. A to nemyslím tím, že už jsem začala s make upem. Ale trochu jsem si svýrazňovala oči a dávala si lesk.

Když jsem prošla touhle dalo by se říci změnou tak jsem začala chodit na střední. A lidi me od pohledu dokonce typovali na to že budu namyšlená a dokonce že mám kluků kolik chci. Vidíte jak jenom vzhled dokáže změnit názor. A to by si lidi ze základky ani nepomysleli. A tak jsem byla celkem ráda, že jsem začala od znova. Není to nic špatného. Když se vám stane něco co by jste nejraději vymazali zkuste začít od znova. Třeba si udělat něco i s vlasy. Potom vás každý bude vnímat jinak. Ale to bylo tak u mě nevím co by vás mohlo motivovat k tomu aby jste kdyžtak začala znovu. Ale každý začatek je dobrý. Můžete začít s čistým štítem.

A jestli nevěříte tomu že když jsem začala znovu, že se mi daří tak já vás vyvedu z omylu. Našla jsem si kluka, který je pro mě pan dokonalý. Mám pár dobrejch kamarádek kterým můžu věřit. Mám lepší náladu. Líp se mi v noci spí. A to by se nestalo kdyby jsem nezačala od znova. Tak snad vás to motivuje k tomu, že začít někdy nový příběh je dobrý. Sice skončí ten starý, ale začne něco nového na to pamatujte a může to být něco mnohem lepšího než to co bylo. Tak good luck.
Tee

Co posuzuji na klucích?

22. prosince 2014 v 19:40 | Tee |  About Tee
Tak každá holka hodnotí něco jiného, ale ne máme to skoro stejné, ale tak každý má jiný typ. Jinak hodnotíme úplně všechno stejně. Ale máme jiné top co musí mít náš pan dokonalý. A teď vám přiblížím co musí mít můj pan dokonalý.
Tak nejlepší období co je na hodnocení kluků pro mě je léto. Je ironie, že se svým klukem jsem se poznala v lednu. Ale to už je jedno. První věc co hodnotím jsou vlasy. No jo no nemám ráda kluky s dlouhými vlasy. Zdá se mi to divné. Dlouhé vlasy májí mít holky. No a nejlepší je když má blonďaté vlasy. Nevím proč, ale mě se to prostě zdá roztomilé a kouzelné. Ale měla jsem i kluka s hnědými vlasy i dokonce s černými. No jo, ale blonďaté jsou prostě nejlepší.

Potom se koukám na oči. No k blonďatým vlavům se nejvíce hodí modré oči. No tak jako samozřejmě jsou nejhezčí. Ano mám prostě typ modrooký blonďák. Ale kombinace tmavých vlasů a světlých očí je tak pěkná. Taky ty kluci co měli tmavé vlasy měli modré oči.

Potom na co se koukám na obličej. No jo může se vám to zdát povrchní, ale jak už jsem říkala každý má svuj typ. A já doslova nedokážu posat jaký by ten obličej měl být, ale prostě se mi musí líbit. No snad jste pochopili co jsem tím myslela.

No potom se koukám na zadek. Jasně může to působit úchylně, ale prostě je to tak. Nemůžu přeci mít kluka, který nemá pevnej zadek. Musí mít taky dobrej tvar a musí dobře vypadat v džínách a v jiných kalhotách. A klidně si myslete že je to úchylné, ale určitě jediná holka co se kouká klukům na zadek.

Potom se koukám na oblečení. No jasně zase jsem strašně povrchní. Ale kluk, který vedle mě bude chodit skoro každý den tak se musí nějak oblíkat. No styl který se mi líbí je prostě jak se oblíká JB. No tak co mě se to prostě líbí. A je samozřejmě více slavných mužů podle kterých by se měl můj pan dokonalý oblíkat. Ale musí se to tomu aspoň trochu podobat.

A nakonec se koukám na celkovou postavu. Musí být větší než já. Nemůže být tlustý. Ano je to celkem povrchní, ale není to prostě můj typ kdyby měl nadváhu. Musí mít hezké nohy. No až na zem. A hlavně musí vážit víc než já. Protože by bylo celkem divné kdyby vážil méně než já. Potom by jsem si asi připadala tlustá. A co ještě nesmí mít větší prsa než já, protože by to bylo celkem smutné.

Tak to je pro tento článek vše. A nemyslete si že jsem povrchní jsou to jenom věci které napohled posuzuji na klucích. Tak good luck.
Tee

Na vánoce v klubu

22. prosince 2014 v 19:07 | Tee |  Svět kolem nás
Tak jedna věc co mě celkem překvapuje, že na facebooku se oběvují pozvánky na párty které jsou 24. můžete mi vysvětlit co to je?
Celkem mě překvapuje že mi přišli asi dvě pozvánky na párty co jsou o vánocích. Panebože hlavně co jsem se koukala tak se toho zůčastí třináctileté holky. Jasně možná je moc už nebaví bejt na vánoce doma, ale snad tenhle den je o tom aby se rodina sešla a byla spolu. A jestli si počkají až se rozbalí dárky a potom půjdou někam na párty a budou tam celou noc tak nechci vidět jak budou přemlouvat rodiče. Já osobně kdyby jsem byla jejich matka tak bych jim asi nafackovala. Na vánoce máme být doma a né se jít někam nalít a pařit celou noc.

Já by jsem jim klidně řekla jestli na tu párty tak moc chceš jít tak si jdi, ale vánoce nebudeme slavit. A jestli by mělo dítě nějaké problémy tak ať se jde klidně vycpat. Rodiče nejsou od toho aby spěchali s večeří aby se jejich dítě mohlo jít někam napít. Snad by mohli být aspoň jeden den v roce doma ne? Klidně ať si jdou někam dopoledne nebo i odpoledne. Ale po večeři by se už nikam chodit snad nemělo.

A jestli máte takové rodiče že vám dovolí všechno tak vám vážně tleskám. A můžete být rádi, že i o vánocích se můžete jít pořádně ožrat a přijít domů až třeba ve tři hodiny ráno. No a nebo příjdete domů trochu dřív ale ještě jeden bonus k tomu, třeba v doprovodu policie. A jestli o vánocích chcete dělat rodičům starosti tak to bude pěknej dárek. Já bych vás radiši poslala někam do dětského domova než se sváma takhle doslova promintě ten výraz srát.

A ještě lepší je když řeknete doma, že budete spát u nějaké kamarádky a přitom i ta kamarádka půjde na tu párty. A přitom budete spát uplně u někoho jiného. Třeba u kamaráda který už nebydlí u rodičů. Takže kdyby vás náhodou rodiče hledali tak se nebojte ono se na to nakonec příjde. A to máte další dobrý dárek s vánocům strach o vás a ještě třeba o tu vaší kamarádku. Já když jsem řekla, že budu o někoho spát tak jsem to taky udělala. Jasně, že jsme se řídili podle jejich rodičů, ale nikdy jsem nespala nikde jinde, než u dané kamarádky.

No tak to vidím na to, že tady pod tím budou asi hate. No, ale já to myslím dobře a je to pouze můj názor. Tak good luck.
Tee

Co na holkách kluci nechápou

22. prosince 2014 v 15:20 | Tee |  Svět kolem nás
Zrovna včera jsem jenom tak projížděla youtube. A narazila jsem na jedno video od Vadaka. A samozřejmě mělo název co nechápu na holkách.
Tak první věc co nechápe na holkách je proč hubneme způsobem, že přestaneme jíst. No já bych na to jenom řekla, že tyhle holky jsou celkem ubohé a přeci musíme něco jíst. I když budeme držet nějakou dietu tak nám to ani moc nepomůže. A ano souhlasím s ním. Je lepší když budeme cvičit, protože budeme mít aspoň vypracované tělo. A ne anorektičky nejsou hezké naopak je to nechutné. A jestli si kluci myslí, že anorektičky jsou hezké tak jsou trochu asi mimo.

Další věc co nechápe je. Proč holky co jsou tlustější na sebe dávají legíny. No jednoduchá odpověd jsou pohodlné. A jsou i takové holky co to vědí a stejně je nosí. Ano na pohled to není moc hezké. Ale ještě jedna věc. V džínách je víc vidět nežádoucí křivky. Ano mě to taky není moc príjemné když vidím holky při těle a majíí na sobě legíny. Ale ještě horší jsou asi průsvitné leginý. No tak to snad bude chápat, že legíny jsou hodně pohodlné.

Další věc co nechápe je nesmyslné tetování. No upřímně já jsem chtěla také tetování. A ano že jsem chtěla takové co už teď mají skoro všechny holky. Ale tak stejně je to jejich věc jestli toho potom budou litovat. A jestli to bude třeba slovo family. Tak si chtějí prostě připomenout svojí rodinu. A jestli má namysli třeba forever young. Tak se chtějí třeba cítit pořád mladé. Ale jenom jednu věc co mám proti tetování je, že na povislé kůži to moc hezké není.

Proč se fotíme s výstřihem. No spousta holek to dělá aby na sebe upozornilo. A ve videu říká, že nejsem s nimi nějak extra výrazné. Ale na co asi myslí kluci jako první když koukne na holku? Jestli má hezký zadek nebo kozy. Takže tohle je jenom aby jsme byli středem pozornosti na sociálních sítích a aby jsem si trochu nahrabali na egu pozitivními komentáři. A jestli je to myšleno i na léto. Promiň ale kvůli jednomu názoru se nebudu pařit v tričkách.

Usmívání na fotkách ano souhlasím s tím, že normální úsměv se vytratil a nahradil to duckface a jiné trochu směšné výrazy. No ano je hezčí když se holka usmívá a nedělá nějaké přiblblé výrazy a myslí si, že je při nich sexy. Holky nejste a to by jste si měli taky trochu uvědomit.

Proč si na sebe dáváme tolik make upu? No já by jsem řekla, že nějaké holky už to doopravdy přehánějí, ale Vadak nemůže zapomenout na to, že nějaké pupínky jsou fakt hnusné napohled a tak ho prostě chceme jenom zamaskovat. A když ještě nejde dát pryč no tak sáhneme po make upu. Já třeba make up používám jenom v zimě aby mi nebyla zima na obličej. A ještě to děláme proto aby jsme byli vaším nejhezčím modním doplňkem.

No ano oblíbené řezání. To já osobně také nechápu. A těm co to dělají by jsem jenom doporučila aby navštívily psychologa. A jestli se budete řezat jenom kvůli tomu že vás ospustil kluk tak je to celkem na nic, protože tímhle činem se k vám nevrátí. Spíš si najde někoho jiného, protože který kluk by chtěl holku co se řeže jenom kvůli tomu, že se jí stalo něco tak nezávažného. No je to jenom můj názor.

Sex ve třinácti. No to je celkem pochopitelné, že to někdo nechápe. No je jasné, že když si nedáte pozor nepoužijete ochranu tak se může stát, že otěhotníte. A to by jste snad nechtěli. Počkejte si na tu patnácku. A vždycky používejte ochranu. Určitě by jste si nechtěli zkazit život tím, že se budete muset starat o dítě. Třeba vás potom rodiče vyhodí z domu když nepůjdete na potrat. A to by jste snad nechtěli být bez domova a těhotná.

No tak to je všechno co Vadak na nás nechápe. No a je celkem smutné, že skoro ve všem s ním souhlasím. No tak tady máte to jeho video.
Kdyžtak se na něj koukněte a holky asi by jsme se nad sebou měli zamyslet. No jo je to tak. Tak good luck.
Tee

Předělané písničky

22. prosince 2014 v 14:32 | Tee |  Svět kolem nás
Asi před třemi měsíci jsem byla u babičky a měla jsem zaplé Očko a najednou babička říkala, že tu písničku co tam hrajou tak zná. A začla hrozná debata o tom, že umělci co jsou teď tak neumí nic napsat. Ale neměli by být rádi, že se vrací k těm starým písničkám a trochu nám je osvěží? Na tom není nic špatného, že je předělali. To samé se stalo minulý týden když jsem byla na nákupech s otcem. Také když tam hráli jednu písničku tak říkal, že jí zná. A zase si začal stěžovat, že teďka ty zpěváci neumí nic napsat.

Ano chápu může to tak vypadat, že neumí nic napsat, ale já by jsem to spíš brala tak, že je to spíše dobře. Vždyť i v modě se vrací k časům co byli. A my jsme je přeci nezažili. Tak snad máme právo na to si je také nějak připomenou a teoreticky je zažít. A to samé je s těmi písničkami. My jsme je neznali a třeba se nám budou líbit. A jak na ně máme přijít, když ani nevíme jak se jmenují od kohou jsou. Tak aspoň je uslyšíme v podání jiného zpěváka, nebo skupiny.

Ale naši rodiče si asi neuvědomují, že většina písniček co zpívají tak jim někdo napsal, nebo si je napsali sami. Ale to už je asi nezajímá. Spíš se jenom ohlíží na to, že už jednou převzali jednu písničku co znali a hnedka jsou ty špatní. Ale co když se jim písnička líbila na tolik, že jí chtěli předělat? No to už je jedno, protože na postraní úmysli už rodiče nemyslí. Ale já jsem ráda, že aspoň nějaké písničky předělali.

A upřímně asi není tak jednoduché v téhle době něco napsat, aby to náhodou nekopírovalo někoho jiného. A jak tak koukám každý si stěžuje, že tématika je jenom o lásce. Sakra o čem těďka mají psát? Skoro všechna témata už byla probraná. A jelikož nechtějí aby někoho kopírovali tak se musíme spokojit s písničkami o lásce. No co to by bylo o tomhle tématu asi všechno a teď vám sem dám nějaké ty předělané písničky.
Tak snad semnou souhlasíte. Tak good luck.
Tee