Děti ovlivněné společností

24. listopadu 2014 v 20:23 | Tee |  Svět kolem nás
Jaký otec takový syn? Jaká matka taková dcera? Co tím chtějí všichni říct? Že můsím být přesně stejná jako moje matka? Musí si uvědomit, že jaký budeme ovlivníme sami i to v jaké společnosti se budeme pohybovat.

Kdyby jsem měla být stejná jako moje máma tak teď už mám dítě. A mám ho samozřejmě, že ne. A kdyby jsem měla být jako ona tak už jsem vdaná, ale nejsem. Co tím všichni myslí? Chápala bych to co se týče vzhledu, ale že musíme být stejný jako rodiče tak to by nebylo ono. Každý má svojí osobnost a nemusíme se podobat ani nikomu z rodiny. To kdyby tohle platilo tak každý by měl předurčené jaký bude, ale co to je za život? Asi na nic co? Já jediné co mám po rodičích je že jsem flegmatik, ale přitom i cholerik. To samozřejmě záleží na tom co je za situaci.

Ale teď z jiného soudku. Jednou na občance jmse probírali, že když bude třeba otec masový vrah jestli musí být dítě stejné. Samozřejmě, že nemusí. Záleží i na společnosti kde vyrůstá. Samozřejmě tahle doba ani moc nepodporuje nic dobrého. Dokonce ani pohádky nejsou normální jako když jsem byla malá. Skoro všude se bijí, zajíbí apod. Ani bych netušila co bych udělala kdyby zamnou přišlo a řeklo: ,,Mami já tě zabiju jo?" A co si o tom mám potom myslet. Zakázat televizi? Jasně vydrží to tak ani né na týden a hnedka na to bude koukat znovu. A když potom z něj vyroste násilník nebo něco takového tak si to budu celou dobu vyčítat. Že chyba byla na mé straně. Ale nemůžu to svádět jenom na sebe, ale když je násilí všude jak se tomu máme vyhnout?

Něco jiného je, když má dítě v rodině nějakou psychickou nemoc a je to jenom podstata jenom té nemoci, že nebyl za svůj čin odpovědný, ale když dítě moc dobře ví co děla tohle se nedá tolerovat. Děti jsou taky jenom lidi a my všichni také a mělo by se jim něco tolerovat? Je tu vůbec fér? Podle mě ne! Tak kdyžtak napište svůj názor. Mějte se.
Tee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pepe Špalek Pepe Špalek | 26. listopadu 2014 v 7:23 | Reagovat

Záleží na vrozeném charakteru, ten se moc nemění, a na výchově a prostředí v ranném dětství. Např. když dochází k domácímu násilí, dítě přebírá styl jednání nebo se stáhne do sebe a komunikovat nechce. Je to složité, nesmí se podceňovat vnímavost malých dětí a spoléhat na to, že tomu ještě nerozumí a že to nevnímá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama